Holandsko: Ak Rakúsko zavedie povinné očkovania, Vylúčiť ho z EÚ!

Holandsko: Ak Rakúsko zavedie povinné očkovania, Vylúčiť ho z EÚ!

Rakúsky kancelár Nehammer a rakúska vláda dostali z Holandska veľmi nepríjemý doporučený list s obsahom, aký určite nečakali. Je v ňom žiadosť o okamžité zrušenie povinného očkovania, v opačnom prípade bude Brusel vyzvaný, aby pozastavil členstvo  Rakúska v EÚ.

Odosielateľom listu je jedna z najrenomovanejších holandských advokátskych kancelárií Maes Law B.V. z Bredy

Holandskí právnici v liste zdôvodnili neoprávnenosť povinného očkovania o.i. nasledovne:

1, OP opatrenie nie je zlučiteľné s EÚ právom  na slobodu pohybu občanov – preto kancelária podá žalobu na EÚ komisiu

2, vzhľadom na omikron uvádzajú právnici v liste, že medzičasom je dokázané, že očkovanie neredukuje počet infikovaných. Práve naopak – už tri mesiace po očkovaní je riziko infekcie pre očkovaného podstatne vyššie, ako pre neočkovaného. To dokazujú aj aktuálne dáta z Dánska.

3, preto je povinné očkovanie porušením viacerých základných občianskych práv a je to zo strany rakúskej vlády najmä voči neočkovaným  vyslovene diskriminujúca a stigmatizujúca politika.
4,  nový rakúsky zákon o očkovaní je aj preto perfídny, lebo umožňuje bohatým, aby sa z povinnosti očkovania vykúpili zaplatením finančnej pokuty.

5,  Rakúsko týmto zákonom porušuje ako Chartu základných práv, tak aj Chartu základných práv  EÚ (CHEU).

Článok 8 Európskej Konvencie na ochranu ľudských práv a základných práv (EKSM) zakazuje taký svojvoľný zásah štátu do osobnej integrity ľudského organizmu.

 

Právnici z Bredy na záver upozorňujú kancelára Nehammera, že taký protiprávny zákon vyvolá divokú búrku protestov, a to nielen v Rakúsku a zároveň spôsobí aj uvalenie početných sankcií. Rakúsko sa totiž s takým zákonom doslova vyčleňuje z rámca európskeho právneho poriadku a preto holandská advokátska kancelária – ak Viedeň svoj zákon nezruší – požiada EÚ komisiu a Radu EÚ, aby zaviedli príslušné opatrenia na  okamžité pozastavenie členstva Rakúska v EÚ  a následne aj jeho vylúčenie.

——————————————————–

 

Prezident Lukašenko: „Organizátori pandémie ukončite ju konečne!“     

Podľa oznámenia TASS urobil Alexander Lukašenko v Minsku pred niekoľkými dňami pred novinármi verejné vyhlásenie ohľadom Covidu 19, v rámci ktorého vyzval „medzinárodných podvodníkov“, aby konečne ukončili svoju pandémiu.

Lukašenko, ktorý sám prekonal koronu odporučil občanom, aby nemali žiadne veľké obavy, ak u nich zistia ochorenie na koronu.

O.i povedal: „Odporúčam občanom, nerobte si starosti – hovorím to už dlho, že táto choroba (korona) je predovšetkým v našich hlavách, a je v nich zbytočne veľký strach pred ňou. Pričom  mladí ľudia sa jej už vôbec nemusia obávať.

A medzinárodným podvodníkom odkazujem, že už stači – s koronou ste nám vytiahli všetko z vreciek, čo sme tam mali.“

Bieloruský prezident sa po korone nakazil aj omikronom, z ktorého sa ale už vyliečil a už dokonca aj trénoval s bieloruskými hokejistami, a tak z vlastnej skúsenosti vie, že infekcia týmto variantom má ľahký priebeh.

Lukašenko nestraší svoj národ „príšerou“ korony, ako to neustále robia vládni politici Západu, ako aj v SR, ale práve naopak, povzbuduje ľudí a dodáva im odvahu.

Autor: Roman Bednár

0Shares
Blog