Česká moslimka: Ľudia sú tu zlí a o Koráne vykladajú nezmysly. Moslimovia hádžu odpadky na zem, pretože to vždy niekto uprace

Česká moslimka: Ľudia sú tu zlí a o Koráne vykladajú nezmysly. Moslimovia hádžu odpadky na zem, pretože to vždy niekto uprace

„Islamofóbovia si vykladajú Korán rovnako, ako keby sme chceli po kresťanoch, aby žili podľa starého zákona,“ hovorí česká moslimka v rozhovore pre server Manipulátoři.cz. Celý rad predsudkov, ktoré majú Česi o moslimoch, sa podľa jej skúsenosti a poznatkov nezakladá na pravde.

Slovenská moslimka, ktorá sa po predchádzajúcich negatívnych skúsenostiach radšej rozhodla svoju identitu nezverejňovať, uviedla, že ľudia ako Klára Samková, Martin Konvička či Petr Hampl nepoznajú Korán a klamú v tých najzákladnejších veciach. „Vykladajú ho rovnako, ako keby sme chceli po kresťanoch, aby žili podľa starého zákona. Je to asi rovnaké, ako keď na súde máte dokázať niečo, čo ste neurobil, „hovorí s tým, že protimoslimskej nálady, čiže podľa nej zmes hystéria so strachom, vyvolávajú v českej spoločnosti práve islamofobové a rôzne protiislamský hnutia. A podporuje je vraj aj vláda, ktorá mlčí.

Keď povie, že je moslimka, polovica ľudí sa vraj na ňu pozerá, ako keby mala na sebe výbušninu, a odsúdi ju, že je terorista. „Aj to je dôvod, prečo v rozhovore tajím identitu, pretože sú ľudia naozaj zlí. Volím vždy jednoduchšiu cestu a v tomto prípade je to táto, „priznala opýtaná.

Celý rozhovor tu.

Česi podľa nej majú o islame skreslenú predstavu. „To všetko je následok toho, že ľudí čítajú len titulky, prípadne text pod obrázky a čím sú obrázky neuveriteľnejšie, tým viac tomu verí. Taký klasický český sen je dovolenka na Maledivách, lenže ráno príde loďka s raňajkami a v nej moslimka, to samý večer, je to moslimská krajina a nikomu to nepríde divný. Polovica Českej republiky bola v Egypte a bol tam niekto k niečomu nútený? Nebol, „argumentuje žena, ktorá konvertovala na islam pred desiatimi rokmi.

Problémy s moslimami v Tepliciach, kde si miestni sťažovali na to, že arabskí rezidenti robia neporiadok, pramení podľa oslovených z toho, že moslimovia majú iné kultúrne návyky. Sú hluční ako Rómovia a odpadky zahadzujú na zem, pretože sú zvyknutí, že v noci vyjde do ulíc armáda upratovačov a ráno je mesto čisté. „Ja som dostala niekoľkokrát vynadané, že hádžem papier do koša a že tým beriem metařům prácu,“ vysvetlila česká moslimka odlišný postoj moslimov k odpadu.

0Shares
ČeskoAktuálně Zaujímavosti