Hašek reaguje na rozhodnutie NHL ohľadom ruských hráčov: Podraz a urážka našej krajiny!

Hašek reaguje na rozhodnutie NHL ohľadom ruských hráčov: Podraz a urážka našej krajiny!

Hašek rázne reaguje na rozhodnutie NHL povoliť Rusom hrať v Prahe.

 

NHL povolí štart ruským hokejistom v zápasoch medzi San Jose a Nashvillom, ktoré sa 7. a 8. októbra odohrajú v  Prahe. Napriek tomu, že ČR prostredníctvom ministerstva zahraničia oficiálne požiadala vedenie zámorskej profiligy, aby tímy pricestovali bez ruských hokejistov, v súvislosti s inváziou na Ukrajine.
Rozhodnutie NHL nahnevalo legendárneho českého brankára Dominika Hašeka, ktorý rázne reagoval v príspevku na sociálnej sieti twitter.
„NHL na čele s Gary Bettmanom poznali náš postoj, ale rozhodli sa ho nerešpektovať. V zásade nás obišli a získali k nám víza cez inú krajinu EÚ. Nech teraz fanúšikovia NHL po celom svete rozhodnú o tomto kroku NHL. Naším cieľom je chrániť našich ukrajinských spojencov,“ písal Hašek.
„NHL pozná stanovisko nášho MZV. Pokiaľ by sem prišli ruskí hráči na špeciálne víza vydané v inej krajine EÚ, považoval by som to od NHL za podraz voči našej krajine a jej občanom a cudzinecká polícia by podľa toho musela-mala jednať.“
„Snáď by som ešte dopísal, že by to bol od NHL predovšetkým podraz voči ukrajinskému ľudu, ktorý sa bráni ruskej agresii. Dávať pobytom ruským hráčom na ľade miliónovú reklamu (v dolároch) na ruskú vojnu, naviac kúsok od hraníc Ukrajiny, je úder pod pás.“
 
„Ešte stále majú niekoľko dní možnosť sa rozhodnúť, či budú alebo nebudú rešpektovať oficiálny postoj štátu, ktorý navštívia. Ich rozhodnutie nám a všetkým fanúšikom NHL na svete povie, čo je pre NHL prednejšie,“ dodal rozhorčený Dominik Hašek, ktorý patrí k ostrým kritikom Ruska a jeho agresie na Ukrajine.
0Shares
ČeskoAktuálně Hokej Šport