Imunológ Drbal: Tým, že vláda netestuje očkovaných, zámerne šíri kovidovú infekciu

Imunológ Drbal: Tým, že vláda netestuje očkovaných, zámerne šíri kovidovú infekciu

Imunológ Karel Drbal z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Karlovej v rozhovore pre Právo povedal, že očkovanie proti kovidóze nezabráni prenosu ochorenia. Vláda by sa podľa neho mala namiesto plošného očkovania snažiť zabrániť tomu, aby ľudia zomierali v dôsledku podcenenia lekárskej starostlivosti.

Kritizujete vládu za to, že chce diskriminovať neočkovaných. V čom si myslíte, že sa mýli?
Mýlia sa v základnom predpoklade. Hovorí, že existuje skupina očkovaných ľudí, ktorí sú bez infekcií pre ostatných a sami sú chránení, a potom je skupina neočkovaných, ktorí nič z toho nemajú.

Očkovanie musí byť vždy indikované a mal by ho vykonať všeobecný lekár, ktorý najlepšie pozná svojho pacienta.
Lenže vakcíny proti respiračným ochoreniam vo všeobecnosti nezabraňujú prenosu a v prípade kovidu to vláda musela vedieť už od jari. Vláda má dogmu, ktorú si stanovila na dlhý čas, ktorej sa drží a nie je schopná sa jej prispôsobiť.

Dnes som si všimol, že chce testovať len neočkovaných zamestnancov v nemocniciach. To už je zámerné šírenie infekcie. Nemocnice sú už dlho významným zdrojom infekcií, a preto ich treba starostlivo kontrolovať.

Musíme rozlišovať medzi ľuďmi, ktorí sú imúnni, a tými, ktorí nie sú – to sa bežne testuje pri infekčných chorobách a môžeme to urobiť aj pri kovide.

Z údajov, ktoré zákonodarcovia získavajú, vyplýva, že ľudia, ktorí mali v minulosti covid, nie sú v nemocniciach. Nezáleží na tom, či sú očkované alebo nie. Je imunita po prekonaní choroby lepšia ako imunita po očkovaní?
Absolútne. Ale to bolo známe od začiatku, ešte pred očkovaním. Dnes sa však okolo očkovania vytvárajú mýty. Nie je to len v tejto krajine, táto dogma sa presadzuje všade na svete a spôsobuje viac škody ako úžitku.

Vakcíny neboli testované na populácii, ktorá už ochorenie prekonala. Ľudia sú teraz zmätení, že si musia dať tretiu a štvrtú dávku, chýba im elementárna logika. Infekcia Covid je primárne zameraná na horné dýchacie cesty.

Viac info na novinky.cz

0Shares
ČeskoAktuálně Zaujímavosti Zdravie