„Mám problém s moslimskou Európou, Francúzsko zmenilo názor“ – líder českej pirátskej strany tvrdí, že je proti migrácii

„Mám problém s moslimskou Európou, Francúzsko zmenilo názor“ – líder českej pirátskej strany tvrdí, že je proti migrácii

Predseda českých Pirátov Ivan Bartoš v stredu povedal, že má problém s moslimskou Európou, pretože ostatné krajiny ako Francúzsko ukázali, že ak je tu príliš veľa cudzincov, je to problém integrácie.

„Vytvárajú sa zakázané zóny.“ Nezatvárajme pred tým oči, “povedal v rozhovore pre Rádio Impuls, pričom Bartoš má na mysli migrujúce štvrte v oblastiach ako Francúzsko a Švédsko, kde sa polícia bojí vstúpiť.

Pred dvanástimi rokmi Bartoš oznámil, že nemá problém s tým, čo nazýva „moslimská Európa“ a želá si „život bez hraníc a v mieri“. V tom čase však podľa neho neexistovala migračná kríza, čo následne zmenilo jeho pohľad na otázky migrácie. Píše portál RMX.

Vzhľadom na obrovský odpor Česka voči imigrácii sa strany naľavo aj napravo hlásia k väčšej migrácii do Česka. Len niekoľko strán však má stabilné skúsenosti s zaujatím silného postoja k tejto otázke a Pirátska strana medzi ne nepatrí. Napriek tomu Bartoš tvrdí, že migračná kríza v roku 2015 jeho názor zmenila.

„V roku 2015, keď eskalovala prvá migračná vlna, sme vydali azda najkomplexnejší návrh na riešenie krízy – od pomoci v zahraničí cez prísne azylové postupy na úrovni celej Európy. Odmietli sme nelegálnu migráciu a nie je pravda, že podporujeme kvóty, “povedal Bartoš.

0Shares
ČeskoAktuálně Správy Svet