Hirmanovo ministerstvo mešká s výzvami na budovanie  infraštruktúry pre alternatívne pohony, momentálne prebieha ich aktualizácia

Hirmanovo ministerstvo mešká s výzvami na budovanie infraštruktúry pre alternatívne pohony, momentálne prebieha ich aktualizácia

2.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR mešká s výzvami na podporu budovania infraštruktúry pre alternatívne pohony z plánu obnovy. Pre agentúru SITA to potvrdil samotný rezort. Pôvodný časový harmonogram sa preto bude meniť.

Pôvodný plán

 „Momentálne prebieha aktualizácia harmonogramu výziev. Po schválení zo strany Úradu vlády SR bude nový harmonogram zverejnený,” uviedlo ministerstvo.

Podľa pôvodného plánu mali byť pilotná výzva na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre obce a VÚC ako aj prvé kolo výzvy na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre podnikateľov vyhlásené ešte v septembri minulého roka. Práve vo februári tohto roka sa už mali uzatvárať. Pre prvú by malo byť vyčlenených 3,41 mil. eur a pre druhú 1,52 mil. eur.

Vyhlásenie výziev

„V procese implementácie a príprave výzvy nastalo menšie omeškanie. Vyhlásenie výzvy pre územnú samosprávu je naplánované na prvý kvartál 2023, následne bude vyhlásená výzva aj pre právnické osoby,” potvrdil rezort.

V pláne sú pritom aj ďalšie výzvy. Prvé a druhé kolo výzvy na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre obce a VÚC, druhé a tretie kolo výzvy určenej pre podnikateľov, verejná obchodná súťaž pre koncesionára UFC národnej siete ako aj pilotná výzva na podporu budovania vodíkovej infraštruktúry pre podnikateľov.

Viac k témam: alternatívne palivá, Nabíjacia stanica, Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Hirmanovo ministerstvo mešká s výzvami na budovanie infraštruktúry pre alternatívne pohony, momentálne prebieha ich aktualizácia © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ekonomika