Strana Hlas-SD chce pomôcť gastrosektoru, požaduje dočasné zníženie DPH na päť percent

Strana Hlas-SD chce pomôcť gastrosektoru, požaduje dočasné zníženie DPH na päť percent

3.11.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia žiada dočasné zníženie DPH pre gastrosektor na päť percent a po roku konečnú úpravu na 10 percent.

Tento návrh, ktorý chce strana predložiť do parlamentu, má reálne pomôcť podnikom zasiahnutých pandémiou vyrovnať sa s následkami koronakrízy.

„Ak sa vláda rozhodne zavrieť život v polovici Slovenska, musí na to adekvátnym spôsobom reagovať. So zastavením činnosti prevádzok musí ísť ruka v ruke ich odškodnenie zo strany štátu. Preto žiadame vládnu koalíciu, aby náš návrh podporila alebo si ho osvojila,” vysvetlil v tlačovej správe predseda strany Peter Pellegrini.

Hlas žiada aj urýchlené prijatie takzvaného odškodňovacieho zákona, ktorý môže aj v budúcnosti slúžiť na rýchlu a účinnú pomoc štátu hospodárstvu v časoch ekonomických kríz.

Viac k témam: DPH daň z pridanej hodnoty, Ekonomické dopady koronavírusu, Gastro sektor, Koronakríza, Odškodňovací zákon, Pomoc pre gastro, Zníženie DPH
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Hlas-SD chce pomôcť gastrosektoru, požaduje dočasné zníženie DPH na päť percent © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ekonomika