No teda. Jožo Ráž brutálne o utečencoch, Rusku a politike

No teda. Jožo Ráž brutálne o utečencoch, Rusku a politike

Chudákovi pomôžem, ale nechcem, aby sa k nám nahrnuli moslimovia a rozkazovali mi, hovorí slovenská spevák a frontman hudobnej skupiny Elán Jožo Ráž. V rozhovore pre server Čas.sk tiež prezradil, koho považuje za najsilnejší národ na svete aj čo by si prial do budúcnosti.

Ráž uvádza, že jeho názor na utečeneckú krízu sa zhoduje s názorom slovenská premiéra Roberta Fica. Teda humanita áno, ale prijímať všetky moslimami bez rozdielu považuje za nerozumné a nebezpečné. „Je rozdiel medzi nami a západnými mocnosťami, ktoré kolonizovali a ničili národy, ktoré si teraz vyberajú svoju daň za to, čo je v podstate spravodlivé. Oni im to dlhuje, my nie, „myslí si slovenská spevák.

Chudákovi tak vraj pomôže, ale nechce, aby sa do jeho krajina nahrnuli moslimovia, ktorí tam budú stavať mešity a budú mu rozkazovať. „Nech zostanú doma, nech sa im tam darí a pokojne im tam pomôžme. Ale sami máme so sebou starostí dosť, „upozorňuje frontman Elánu.

S islamom ako náboženstvom však problém nemá. Považuje ho za učenie, ktoré má, rovnako ako kresťanstvo logiku. „Náboženstvo dalo ľudstvu veľa dobrého i zlého. Ale vždy išlo o prachy a o moc, „myslí si spevák.

Celý rozhovor TU

To, čo sa deje, nespeje podľa Ráže k ničomu dobrému, a tak žije každú sekundu života naplno, lebo nevie, dokedy to vydrží. Spevák zároveň verí, že nás nad vodou drží Rusi, nie Američania. Za najsilnejší národ na svete však považuje Číňanmi, ktorí sú vraj pripravení vládnuť svetu. „Rozťahujú sa po celom svete a myslím si, že sa tomu nedá zabrániť. Číňanov uznávam, vážim si ich skromnosti a pracovitosti, majú obrovské výsledky. Ale som radšej, keď sú doma, „tvrdí Ráž.

Na záver spevák načrtol, čo by si prial do ďalších rokov. „Možno sa mi budete smiať, ale svetový mier. Nič iné nechcem. Nech ľudia nebojujú, ale žijú! Teší sa zo života a nepáchame zlo! „Uzavrel frontman Elánu. Píšu parlamentnlisty.cz.

0Shares
Rozhovory Slovensko Šokujúce