Útek agentov, Putinovi dvojníci a zmena okolností. Historik hovorí, čo sa deje v Rusku

Útek agentov, Putinovi dvojníci a zmena okolností. Historik hovorí, čo sa deje v Rusku

Ruský vládca Vladimir Putin má dvojníkov, tvrdí historik, ktorý sa s ruským prezidentom osobne stretol. Hoci má silnú osobnú stráž, ktorá by pravdepodobne odrazila pokus o prevrat, objavujú sa prvé náznaky, že dôvera v Putina medzi ľuďmi spojenými s režimom klesá. Podľa historika Kelina sa napríklad niektorí ruskí agenti v zahraničí snažia prerušiť väzby s Kremľom.

Podľa česko-ruského historika Alexeja Kelina sa v Rusku chystá zásadná zmena politickej krajiny. „Špióni od Putina odchádzajú, pretože sa chcú na poslednú chvíľu nejako očistiť. Pravdepodobne počítajú s nejakým procesom. Dávajú tým najavo, že sa dištancujú od súčasného ruského režimu,“ povedal Kelin v rozhovore pre TN.cz.

Podpredseda ruskej bezpečnostnej rady a bývalý prezident Dmitrij Medvedev vyjadril znepokojenie nad modernizáciou sovietskych tankov T-72 pre Ukrajinu na českom území. Môžu byť tieto zbrane prelomom vo vojne na Ukrajine?

Skôr to vidím tak, že Medvedev sa snaží zviditeľniť. V poslednom čase urobil veľa bláznivých vyhlásení. Aj Rusi stále považujú Českú republiku za svoju bývalú guberniu a nevedia sa s tým zmieriť. Modernizácia nádrží je pre nich naozaj silná káva.

Ako vážne môžeme brať fámy, že koniec ruského prezidenta Vladimira Putina sa blíži?

Zjavne je teraz v šialenom strese, čo sa nevyhnutne odráža na jeho zdravotných problémoch. Okrem toho má záchvat paniky. Keďže sám pochádza z banditského prostredia, dobre vie, že mnohí ľudia by sa ho radi zbavili. A tým mám na mysli mocenskú štruktúru. Pre nich je však dôležité, aby sa systém nezmenil, aby mohli naďalej parazitovať na prírodných zdrojoch. Zároveň však chcú, aby Západ pre nich už nebol nepriateľom. A to sa s Putinom pri moci nezmení.

Kremeľského vládcu už opustili jeho špióni v zahraničí…

Pravdepodobne chcú na poslednú chvíľu urobiť čistku. Počítajú s nejakou žalobou. Dávajú tým najavo, že sa dištancujú od súčasného ruského režimu.

Celý rozhovor tu

0Shares
Rozhovory