Fínskej političke hrozí trest odňatia slobody až na 6 rokov za to, že citovala Bibliu a kritizoval homosexualitu

Fínskej političke hrozí trest odňatia slobody až na 6 rokov za to, že citovala Bibliu a kritizoval homosexualitu

Kresťanskej političke vo Fínsku hrozí až šesťročné väzenie po obvinení z viacerých trestných činov z nenávisti za kritiku homosexuality a citovanie biblických veršov.

Súčasná fínska poslankyňa a bývalá ministerka vnútra Päivi Räsänenová bola obvinená z troch trestných činov z nenávisti. Vyšetrovanie bolo zahájené jej zverejnením záznamu Rimanom 1: 24–27 v reakcii na účasť fínskej luteránskej cirkvi na LGBT Pride 2019 festival.

Ďalšie z obvinení sa týka účasti Räsänena v rozhlasovej relácii z roku 2018 o otázke „čo by si Ježiš myslel o homosexuáloch?“

„Fínsky generálny prokurátor, ľavičiar, ktorý považuje komunistu Nelsona Mandelu za svojho„ guru “, oznámil, že po začatí vyšetrovania Räsänenovej v septembri 2019 mal štát dostatok dôkazov na to, aby ju obvinil,“ informuje National File.

Prokurátor tvrdil, že Räsänenove poznámky „prekračujú hranice slobody prejavu a náboženského vyznania a pravdepodobne budú podnecovať intoleranciu, pohŕdanie a nenávisť“, pretože sú „hanlivé a diskriminačné voči homosexuálom“. Píše portál Summit News.

Za každého z týchto troch trestov hrozí potenciálny trest odňatia slobody na 2 roky, čo znamená, že poslanec mohol byť uzamknutý na čokoľvek až na 6 rokov.

„Všetky moje vyhlásenia vychádzali z biblického učenia o manželstve a sexualite,“ uviedol Räsänen. „Budem brániť svoje právo na vyznanie viery, aby nikto iný nebol zbavený práva na slobodu náboženského vyznania a prejavu. Zastávam názor, že moje vyjadrenia sú zákonné a nemali by byť cenzurované. Zo svojich názorov neustúpim. Nenechám sa zastrašiť skrývaním svojej viery. Čím viac kresťanov o kontroverzných témach mlčí, tým užší je priestor pre slobodu slova. “

0Shares
Šokujúce