Floridský guvernér Ron DeSantis poslal lietadlá s nelegálnymi migrantmi na obľúbené letovisko progresívcov

Floridský guvernér Ron DeSantis poslal lietadlá s nelegálnymi migrantmi na obľúbené letovisko progresívcov

Floridský guvernér Ron DeSantis poslal v stredu dve lietadlá s približne päťdesiatimi migrantmi na ostrov Martha’s Vineyard, ktorý je obľúbeným letoviskom hollywoodskych hviezd a progresívnych elít ako Barack Obama.

V stredu pristáli na ostrove Martha’s Vineyard dve lietadlá s približne päťdesiatimi nelegálnymi migrantmi. V ten istý deň potvrdil úrad guvernéra, že lietadlá boli vyslané na poverenie guvernéra DeSantisa, ktorý už skôr uviedol, že vyčlenil 12 miliónov dolárov na presun nelegálnych migrantov do, takzvaných, sanctuary destinations. Tak sa označujú miesta, ktoré o sebe vyhlasujú, že sú bezpečným miestom pre ilegálnych migrantov a odmietajú rešpektovať americké zákony zamerané na boj proti nelegálnej migrácii. Medzi sanctuary destinations patria veľké mestá ako San Francisco, Chicago, Boston či Philadelphia, ale aj viaceré okresy ležiace v štátoch, ktoré ovládajú demokrati. Píše portál standard.sk

Martha’s Vineyard, ostrov, kde nelegálni migranti pristáli, leží v štáte Massachusetts, ktorý je považovaný za jeden z najliberálnejších štátov v USA. Osemdesiat percent obyvateľov ostrova volilo v posledných prezidentských voľbách Joea Bidena. Martha’s Vineyard je navyše obľúbeným letoviskom progresívnych elít. Svoje vily tu majú viaceré hollywoodske hviezdy, ale aj bývalý prezident Barack Obama. Tento ostrov je jedným z najdrahších a najlukratívnejších miest v celých Spojených štátoch.

DeSantisov úrad, vo vyhlásení k celej situácii, uviedol, že migranti boli poslaní na ostrov v rámci štátneho programu relokácie nelegálnych migrantov. Guvernér ďalej objasnil, že tak urobil, aby boli štáty, ako Massachusetts, New York a Kalifornia, zahrnuté do starostlivosti o migrantov, ktorých pozývajú do USA tým, že sa prehlasujú za sanctuary destinations a podporujú politiku otvorených hraníc, ktorú presadzuje Bidenova administratíva.

 

0Shares
Šokujúce Video