Grécky pastier tvrdí, že migranti zničili jeho celoživotné dielo a počas rozhovoru sa rozplakal + VIDEO

Grécky pastier tvrdí, že migranti zničili jeho celoživotné dielo a počas rozhovoru sa rozplakal + VIDEO

Video, ktoré momentálne koluje na sociálnych sieťach, sa v jednom okamihu rozplače grécky pastier žijúci na ostrove Lesbos – neďaleko jedného z táborov migrantov – v slzách, keď popisuje, ako bolo jeho životné dielo zničené migrantmi, ktorí opakovane kradli a zabíjali jeho ovce.

Pastier Fotis Giounis žije v tesnej blízkosti migračného tábora Kara Tepe, v ktorom v súčasnosti žije okolo 7 000 migrantov. Počas videoklipu Giounis hovorí, že gangy migrantov sa nedávno opakovane previnili na jeho pôde, chytili jeho najlepšie zvieratá a potom ich zabili, kým si mäso nezobrali so sebou späť do tábora.

„Toto všetko som vytvoril jazdením na bicykli a predajom mlieka. Žil som v stanoch päť mesiacov … A všetko zničili za dve hodiny. “

Pastier tiež opísal, ako našiel mŕtve telá svojich kôz a oviec odhodené do neďalekého potoka a poľa. Giounis hovorí, že gang migrantov sa previnil na jeho pozemku, keď bol preč dve hodiny, a zabil päť oviec. Podobný útok sa stal týždeň predtým, dodal. Píše portál RMX.

„Zaujímalo by ma, či [úrady] vidia ľudí s veľkými vrecami mäsa – ktoré vážia viac než 100 kíl – a že im v tom nezabránia? Nehľadajú, odkiaľ mäso pochádza? Som zúfalý,“ povedal Giounis Grékovi spravodajskej agentúre StoNisi.

„Som zhrozený tým, že tu v horách sa potulujú skupiny ozbrojených ľudí, ktorý hľadajú naše farmy – a zjavne sú oboznámený s používaním nožov.“

„Nechcem náhradu. Chcem len mať pokoj – aby som mohol ísť domov a nemal som obavy, “hovorí.

0Shares
Šokujúce Svet Video