Hrôza najhoršieho škandálu v histórii NHS, keď 300 detí zomrelo alebo im zostal poškodený mozog

Hrôza najhoršieho škandálu v histórii NHS, keď 300 detí zomrelo alebo im zostal poškodený mozog

Zbabrané pôrody znamenali, že matky a deti zomreli a niektorí novorodenci zostali poškodení mozgom, zatiaľ čo nemocničná dôvera bola držaná ako príklad dobrej praxe kvôli nízkej miere cisárskeho rezu.

Otec, ktorého dcéra zomrela v škandále s materstvom v Shrewsbury, vyzýva na policajné stíhanie po tom, čo 300 detí zomrelo alebo im v dôsledku zlej starostlivosti zostal poškodený mozog.

Richard Stanton hovorí, že množstvo zdravotníckych orgánov je zapojených do posadnutosti prirodzenými pôrodmi, ktoré stáli toľko životov v Shrewsbury a Telford Hospitals Trust (SaTH).

Špičková pôrodná asistentka Donna Ockendenová doručí svoju záverečnú správu o tom, čo mnohí považujú za najhorší škandál v histórii NHS.

Zbabrané pôrody znamenali, že matky a deti zomreli a niektorí novorodenci zostali poškodení mozgom – to všetko zatiaľ čo SaTH bol držaný ako príklad dobrej praxe kvôli jeho nízkej miere cisárskeho rezu.

Matkám boli odopreté cisárske rezy a nútené trpieť traumatickými pôrodmi, pretože mnohé deti zostali so zlomenými lebkami a zlomenými kosťami, zatiaľ čo iné boli hladné po kyslíku a utrpeli zranenia mozgu, ktoré im zmenili život.

The Mirror chápe, že 250 až 400 testovacích prípadov bolo odovzdaných polícii West Mercia, ktorá vedie paralelné vyšetrovanie, ktoré by mohlo viesť k firemnému stíhaniu dôvery alebo individuálnemu stíhaniu starších lekárov.

Richard, ktorého dcéra Kate Stanton-Davies zomrela počas pôrodu v roku 2009, povedal: „Toto je zlomový moment pre materskú starostlivosť v celej NHS.

„SaTH bol hrozný prípad, ale neboli to izolované dôvery. Stačí sa pozrieť do Východného Kenta a Nottinghamu, kde prichádzajú stovky ďalších rodín, aby vyjadrili znepokojenie nad starostlivosťou, ktorú dostali.

„Dúfam, že polícia bude mať teraz dostatok dôkazov na to, aby predložila CPS na trestné stíhanie.

„SaTH by mal suspendovať vyšších manažérov, ktorí boli povýšení alebo presunutí nabok. Dohliadali na kultúru normálnych pôrodov za každú cenu.“

Richardova manželka Rhiannon Davies porodila v marci 2009 v jednotke vedenej pôrodnou asistentkou, ktorú viedla Shrewsbury Trust, kde neboli žiadni lekári. Spomína si, že „pôrodné asistentky nás povzbudzovali, aby sme tam išli, aby sme „udržali ich čísla hore“.

Rhiannonovo tehotenstvo bolo nesprávne klasifikované ako nízkorizikové a mala porodiť v nemocnici, kde boli lekári po ruke.

0Shares
Šokujúce