Kresťanskú študentku v Nigérií ukameňovali na smrť a podpálili moslimský spolužiaci. Polícia zlyhala

Kresťanskú študentku v Nigérií ukameňovali na smrť a podpálili moslimský spolužiaci. Polícia zlyhala

Kresťanská študentka bola ukameňovaná davom na univerzite v Sokote v Nigérii za údajné rúhanie sa prorokovi Mohamedovi. Po vražde dievčaťa moslimskí spolužiaci podpálili jej telo a oslavovali zločin, uvádza sa v policajnej správe.

Policajná správa, na ktorú sa odvoláva CNN, uviedla, že dievča bolo vo štvrtok obklopené svojimi moslimskými spolužiakmi na univerzite Sheh Shagari v Sokote na severozápade Nigérie.

Podľa policajného hovorcu moslimskí študenti zabili dievča po útoku na budovu školy, kde sa skrývala. „Študenti násilne vyviedli obeť z bezpečnostnej miestnosti, kde ju skrylo vedenie školy, zabili ju a podpálili budovu,“ uviedol policajný hovorca Sanusi Abubakar.

Útočníci najprv ukameňovali dievča Deborah Yakubu za nadávky, odvolávali sa na Alaha a potom zapálili jej telo. Vraždu dievčaťa a spálenie jej tela potom oslavovali jej spolužiaci.

 

Podľa Abubakara bolo na identifikáciu podozrivých použité video zo zločinu a dve osoby už boli zatknuté.

Agentúra Reuters s odvolaním sa na jedného zo študentov, políciu, ktorej pomáhala školská bezpečnosť, sa pokúsila zachrániť ukameňované dievča a použila slzotvorný plyn. Hoci polícia tiež začala strieľať do vzduchu, moslimskí študenti začali klásť masívny odpor. Podľa svedka dav začal hádzať kamene na samotnú políciu, ktorá nezabránila ukameňovaniu dievčaťa.

Jeden zo svedkov agentúre povedal, že študentku zavraždili jej moslimskí spolužiaci kvôli kritike islamského článku, ktorý zdieľal jeden zo študentov v spoločnej chatovacej skupine. Študent údajne urobil „rúhačské komentáre o islamskom prorokovi“ v hlasovej správe.

Guvernér štátu Sokoto Aminu Tambuwal vydal príkaz na zatvorenie školy a nariadil ministerstvu vysokého školstva a bezpečnostným silám, aby incident vyšetrili.

0Shares
Šokujúce