Kupujete si PC ? V Kalifornii jedine s blokátorom porna. Inak…

Kupujete si PC ? V Kalifornii jedine s blokátorom porna. Inak…

Ako prevenciu pred problémami, ktoré prináša pornografia, chce zákonodarca amerického štátu Južná Karolína donútiť výrobcu a predajcu inštalovať do počítačov blokátory obscénneho obsahu.

Boj proti nešvárom plynúcim z obchodu s ľuďmi sa mnoho amerických štátov snaží riešiť prostredníctvom zákona označovaného ako „Human Trafficking Prevention Act“. Pozornosť verejnosti vzbudil návrh, ktorý by mohol platiť v Južnej Karolíne.

V jeho druhej časti sa totiž píše o povinnosti dodávať zákazníkom počítače s predinštalovaným blokátorom obscénneho obsahu.

„Výrobcovia a veľkoobchodníci produktov, ktoré distribuujú internet, nesmú dovoliť, aby ich výrobky opustili výrobu alebo veľkoobchodníka, bez toho, aby na nich neboli predinštalované a aktivované filtre, ktoré sú nastavené na blokovanie obscénností, ktoré by inak mohli byť v zariadení prístupné,“ uvádza sa v dokumente.

Oveľa zaujímavejšia je však možnosť, ako sa z tejto povinnosti vyviazať. Ak výrobca, predajca alebo užívateľ zaplatí 20 USD, môže počítač využívať bez obmedzenia.

Autor: Štefan Čambal

0Shares
Šokujúce