Lukašenko: Budem brániť svoju krajinu, či už na tanku alebo s taktickou puškou

Lukašenko: Budem brániť svoju krajinu, či už na tanku alebo s taktickou puškou

Alexander Lukašenko hovoril o protestoch a úspešnej práci špeciálnych síl zabraňujúcich teroristickým činom v Bielorusku počas rokovania vlády, kde sa diskutovalo o legislatívnych vylepšeniach 28. januára, uvádza jeho tlačová služba.

„Existujú ľudia, ktorí nesúhlasia, ľudia s vlastným takzvaným názorom.“ A to je v poriadku. Vždy sme mali ľudí s iným názorom. Pozrite sa, okrem dĺžky tohto obdobia sa nič nové nestalo. Vždy to tak bolo. Potom, čo som sa stal prezidentom a prelomil tento nacionalistický, fašistický smer, ktorým sa riadili skôr.

Lukašenko hovoril aj o prácu špeciálnych síl na prevenciu a potláčanie teroristických činov.

Bez toho zachádzal do podrobností, dodal: „Sú samozrejme aj tí, ktorí nesúhlasia. Ale existujú porušovatelia zákona. Veľa, a najmä militantných skupín, sa pod zámienkou protestov k nim pridalo. KGB čoskoro zverejní fakty o tom, ako sa snažili nielen narušiť situáciu, ale aj o tom, ako sa pokúsili vyhodiť do povetria domy a ulice v našej krajine a odkiaľ pochádza munície a výbušniny. Tieto reťaze boli plne detekované a ľudia, ktorí ho prepravili cez hranice, boli zadržaní. “

Poznamenal, že niektorí z týchto ozbrojencov boli identifikovaní a informácie o nich budú v blízkej budúcnosti zverejnené. Píše portál Belarusfeed.

„Keby vyhodili do povetria čo i len jeden dom, potom by všetci šialení demonštranti v Minsku, ktorí boli toľko znepokojení násilím, veľa pochopili.“ Veľké vďaka KGB a políciu. Spoločne tieto údaje zneškodnili. Úprimne povedané, máme podozrenie na niektoré skupiny, ale ešte si nie sme istí, že sme ich všetky identifikovali. V skutočnosti ich nemôžeme poznať všetky, pretože nie je problém poslať sem ľudí so zbraňami, muníciou a výbušninami, rovnako ako do akejkoľvek inej krajiny, „dodal.

0Shares
Šokujúce Svet