Merkelová: Nemecko sa stáva islamskou krajinou a Nemci si na to budú musieť zvykať

Merkelová: Nemecko sa stáva islamskou krajinou a Nemci si na to budú musieť zvykať

Multikulturalizmus nie je problém. Islam je. Spresnil Thilo Sarrazin minulý pondelok v Londýne v debate, ktorú usporiadali nemeckí študenti londýnskej vysokej školy ekonomickej LSE

Na tému „Integrácia – Budúcnosť Európy – Pád Západu?“ Debatu, ktorej panelistov boli tiež známi nemeckí novinári Hellmuth Karasek a Henryk Broder a predseda nemeckej islamskej rady Ali Kizlikaya, skoro znemožnila LSE Free Speech Society, ktorá proti nej pri vchode do školy demonštrovala za podpory antifa a bizarne pomenovaného spolku „The Jewish Anti-Zionist Network“. Účastníci a akreditované publikum (asi tri stovky nemeckých študentov a hŕstka novinárov) museli byť po malých skupinkách nenápadne odvádzaní do náhradnej budovy starostlivo stráženej tuctom bodyguardov.

Záverečným výsledkom prekvapivo pokojné, civilizované a miestami aj humorné debaty bol väčšinový súhlas, že existuje niečo také ako nemecká národná, občianske a právne identita, ktorej sa musí imigranti prispôsobiť. Že v dnešnom Nemecku žiadnej etnikum perzekvovaní nie je a moslimovia si to dramatizujú podaniami privilégií, aká iné etnické skupiny nemajú. Zo šestnástich miliónov občanov imigrantského pôvodu, pripomenul Sarrazin, je jedenásť miliónov bezpečne integrované a jediným problémom je päť miliónov neintegrovaných moslimov. Upresnil, že integráciou nemieni asimilácii, čiže úplnej vymazanie etnických a kultúrnych charakteristík, ale ich prispôsobenie domácej kultúre a väčšinovej národnej identite, ktorá sa v Nemecku následkom nepřizpůsobovosti islamskej imigrácie rúca.

Sarrazin, pripomeňme si, bol za podobný výrok pred pol rokom vylúčený z predstavenstva spolkovej banky a stal sa pre oficiálne nemeckú politiku prašivým psom. Svoje poznatky Nemecka strácajúceho následkom imigrácia vlastnú identitu spísal do knihy, ktorá sa stala okamžitým bestsellerom s pol miliónom predaných výtlačkov. Jedným z jeho najviac napadaných výrokov bol tento: „Turci dobývajú Nemecko tak, ako Kosovčania dobývali Srbsko: vysokú pôrodnosťou a odmietnutím integrácie.“

Sarrazinova náhla popularita u Nemcov celého politického spektra (on sám je sociálny demokrat) a u európskej „novej pravice“, ktorej vznik vlani inšpiroval Geert Wilders, do niekoľkých mesiacov vyľakala kancelárku Merkelovú k slávnemu objavu, že multikulturalizmus v Nemecku zlyhal. Po nej s tým istým prišli Cameron a Sarkozy.

Lenže ich výroky stále nič praktického neznamenajú a žiadne riešenia neponúkajú. Merkelová z toho vyvodila záver, že Nemecko sa stáva islamskou krajinou a Nemci si na to budú musieť zvykať. Sarkozi už predtým odporučil rasovej premiešaní ako možné riešenie etnických problémov (ako by išlo o konflikt rás a nie ideológiou). Cameron aspoň navrhol zastaviť štátnu subvencovanie (vágne definovaných) extrémistických organizácií, ktorých program ohrozuje demokraciu. Až si ich niektoré lepšie definuje, niekto ho bude musieť obviniť z islamofóbie. Ony totiž napospol nemajú s multikulturalizmom nič spoločné. Naopak – ich trvalým programom je likvidácia všetkých kultúr okrem tej jedinej správnej, Bohom dané a nemenné.

Multikulturalizmus nezlyhal. Zlyhala len schopnosť islamu sa multikulturalizmu prispôsobiť. Nehádžme to na všetky ostatné.

zdroj: euportal.cz

0Shares
Šokujúce Svet