Nebezpečná výzva na obľúbenom Tik-Toku! Nabáda deti k samovražde

Nebezpečná výzva na obľúbenom Tik-Toku! Nabáda deti k samovražde

Neprešiel takmer ani mesiac, odkedy sa sociálnou sieťou Tik-Tok šírila zvláštna a veľmi nebezpečná lieková výzva. Teraz sa objavil ďalší mimoriadne nebezpečný trend. U detí vyvoláva myšlienky na samovraždu. 

 

Len pred pár týždňami sa Tik-Tok-om šírili videá, ktoré nabádali tínedžerov k tomu, aby sa predávkovali bežne dostupnými liekmi s obsahom paracetamolu. „Ide o výzvu, kedy sa mladí ľudia na sociálnych sieťach povzbudzujú k tomu, aby úmyselne užili väčšie množstvo liekov, čo spôsobilo priotrávenie a vážne zdravotné komplikácie,“ vysvetlili vtedy lekári. Koncom apríla Národný ústav detských chorôb evidoval na urgentnom príjme až šesť detí, ktoré sa priotrávili liekmi. “Úmyselné intoxikácie liekmi, prípadne v kombinácii s inými látkami, majú vo všeobecnosti stúpajúcu tendenciu a lekári ich sledujú už u detí od 12 rokov, ktoré ich užijú s úmyslom ublížiť si,” poznamenali lekári z Národného ústavu detských chorôb.

Pre najnovšiu výzvu, ktorá pochádza z Číny sa situácia môže zopakovať, no s oveľa fatálnejšími následkami. Videá totiž nabádajú k samovražde.

Nebezpečný trend sa “prekvapivo“ opäť rozmohol na sociálnej sieti Tik-Tok. V ohrození sú pritom najmä deti od 12 do 15 rokov. Mnohé z nich totiž uverili, že balzam na pery symbolizuje ich vlastný život. Ak sa im cez deň stane niečo zlé alebo zažijú niečo negatívne, musia si z neho kus odrezať. A keď sa im úplne minie, znamená to, že ich život je na konci a jediným východiskom je v takom prípade samovražda. Naznačuje bizarná výzva, ktorá má dokonca svoj hashtag #labellochallange. Čínska platforma podľa informácií tvnoviny.sk vraj sľúbila, že k nemu čoskoro pribudne aj varovanie, že obsah môže byť nebezpečný.

Viac info na bratislava.zoznam.sk

0Shares
Šokujúce