Nemecká televízna stanica chráni komiks, ktorý „prirovnal“ Gretu Thunbergovú k Hitlerovi a Stalinovi

Nemecká televízna stanica chráni komiks, ktorý „prirovnal“ Gretu Thunbergovú k Hitlerovi a Stalinovi

Kritici Grety Thunbergovej zriedka zapadajú do hlavného prúdu, ale hlavný nemecký televízny kanál sa vrhol na obranu svojho kabaretného umelca, ktorý neúnavne zosmiešňoval kazateľa zmeny klímy a sľuboval potlačiť jej „kult osobnosti“.

Dieter Nuhr, ktorý organizuje svoju komediálnu šou na ARD, si urobil medzi Thunbergovými fanúšikmi desiatky nepriateľov potom, čo sa minulý týždeň zameral na nekompromisný postoj k zmene klímy. Vo svojom rozhovore s divákmi v Kieli údajne ponúkol: „Ale čo sú ľudské životy, keď ide o veľkú vec?“

„Nechápte ma zle, veľmi sa snažím o čisté životné prostredie,“ vysvetlil Nuhr, „verím len, že keď niečo neustále zakazujete, nepribližuje sa nám to k cieľu. Budúcnosť je o rozvoji, nie o ničom.“

Komiks bol prvý, kto nahlásil Nuhrovo provokatívne predstavenie, ale to išlo ďaleko za obyčajné citovania komiksu, bez obalu, naznačujúce, že vlastne prirovnával Gretu k notoricky známym diktátorom. Píše portál RT.

Ako rozhorčenie rástlo, Nuhr urobil zásah, vyhlasovať, že táto časť kusu bola falošná a odmietol robiť tak jednoduché porovnanie. Takisto ľutoval, že spravodajstvo Kieler Nachrichten nemá nič spoločné so „seriózne žurnalistikou“.

Noviny pripustili, že skresľovali to, čo Nuhr povedal, ospravedlnil sa umelci a článok si vzal. Ale to nezabránilo Grettovým nejsmrtelnějším stúpencom, aby ho napadli online, príspevky ako „kecy“ a „úplný idiot“. Iní žiadali, aby ARD, prevádzkovateľ vysielania, ktoré vysiela jeho program, a aby ho okamžite prepustil.

Vysielateľ privítal svoju schopnosť odhaliť nekonzistencie v sociálnej diskurzu prehnané, ktorá je „jeho ocenenú ochrannou známkou po celé roky“.

0Shares
Šokujúce Zaujímavosti