Nemecko: Najprv zrazil motorkárov a potom kričal „Alláhu Akbar“, ale „odborníci“ teraz tvrdia, že nešlo o terorizmus ale, že je duševne chorý

Nemecko: Najprv zrazil motorkárov a potom kričal „Alláhu Akbar“, ale „odborníci“ teraz tvrdia, že nešlo o terorizmus ale, že je duševne chorý

Muž po zranení viacerých nemeckých motoristov začal kričať „Alláhu Akbarr“ a začal sa modliť na modlitebnej podložke na diaľnici, odborníci však tvrdia, že to bolo kvôli duševnej chorobe.

Vyšetrovatelia pôvodne predpokladali, že páchateľ, 30-ročný iracký žiadateľ o azyl Sarmad A., bol motivovaný islamistickou ideológiou. Podľa generálnej prokurátorky Margarete Koppersovej po útoku, ktorý sa vlani v auguste uskutočnil na diaľnici A 100, Sarmad A. po vykonaní útokov havaroval s čiernym vozidlom Opel Astra na výjazde z diaľnice, vystúpil z vozidla a zroloval modlitebný koberec. , a zakričal „Alláhu Akbar“ a vyhlásil, že všetci zomrú, uvádza Berliner Zeitung.

Krátko nato dorazili na miesto policajti a Sarmad A. bol zatknutý a vzatý do väzby. Pri prehliadke jeho vozidla úrady objavili starú muníciu, ktorá obsahovala rôzne nástroje a korán.

Teraz, takmer osem mesiacov po údajnom islamisticky motivovanom útoku na diaľnicu v Berlíne, sa má začať proces s podozrivým koncom tohto mesiaca. Podozrivý, Sarmad. A., je obvinený z pokusu o vraždu, nebezpečného ublíženia na zdraví, odporu voči orgánom činným v trestnom konaní, poškodenia majetku, odchodu z miesta nehody a nebezpečného zasahovania do cestnej premávky, oznámil minulý štvrtok krajský súd v Berlíne.

0Shares
Šokujúce