New York odoprie bielym ľuďom liečbu COVID-19 v rámci boja proti „rasizmu“ + VIDEO

New York odoprie bielym ľuďom liečbu COVID-19 v rámci boja proti „rasizmu“ + VIDEO

New York nasledoval Minnesotu a v mene boja proti rasizmu odsunul bielych ľudí na koniec frontu na život zachraňujúcu liečbu COVID-19.

Monoklonálne protilátky sa vyrábajú v laboratóriu a fungujú tak, že napodobňujú prirodzené protilátky, ktoré pomáhajú telu bojovať proti chorobám.

Newyorské ministerstvo zdravotníctva teraz zverejnilo dokument, ktorý odhaľuje, ako bude pri distribúcii tejto liečby okrem antivírusových tabletiek uprednostňovať osoby inej ako bielej pleti.

V pláne sa uvádza, že na to, aby pacient dostal liečbu, musí mať „zdravotný stav alebo iné faktory, ktoré zvyšujú riziko závažného ochorenia“.

„Jedným z takýchto „rizikových faktorov“ je príslušnosť k rase alebo etniku, ktoré nie je belošské, a to z dôvodu „dlhodobej systémovej zdravotnej a sociálnej nerovnosti,“ uvádza Fox News.

„Nebiela rasa alebo hispánska/latinskoamerická etnická príslušnosť by sa mala považovať za rizikový faktor, pretože dlhodobé systémové zdravotné a sociálne nerovnosti prispeli k zvýšenému riziku závažného ochorenia a úmrtia na COVID-19,“ uvádza sa v memorande.

Tento systém už funguje, pričom denník New York Post informoval, ako „jeden lekár zo Staten Islandu uviedol, že tento týždeň vyplnil dva recepty na Paxlovid a lekárnik ho požiadal, aby pred povolením liečby oznámil rasu svojich pacientov“.

Podľa jedného z analytikov systém prídelu liekov na základe rasy porušuje federálny zákon, konkrétne hlavu VI zákona o občianskych právach z roku 1964.

Ako sme upozornili minulý mesiac, ministerstvo zdravotníctva v Minnesote uplatňuje podobnú politiku diskriminácie belochov pri určovaní nároku na mAbs (monoklonálne protilátky).

Zaviedlo prídelový systém založený na bodovom systéme, ktorý dáva pacientom inej ako bielej pleti 2 body navyše.

Podobný systém funguje aj v Texase. Píše portál SUMMIT.

Odmietnutie život zachraňujúcej liečby na základe bielej farby pleti a následná smrť.

Toto sa myslí pod pojmom „výsada bielych“?

0Shares
Šokujúce Video