Nič nie je sväté: Nemecký LGBT časopis hanobí Pannu Máriu, Svätú rodinu

Nič nie je sväté: Nemecký LGBT časopis hanobí Pannu Máriu, Svätú rodinu

V nemeckom LGBT časopise je LGBT veľvyslanec EÚ a LGBT aktivista Riccardo Simonetti zobrazený ako Panna Mária práve včas pred jeho decembrovým zverejnením.

Fotografia má svojich kritikov, ktorí hovoria, že časopis sa počas najslávnejšieho momentu sezóny zosmiešňuje kresťanov. Na rozdiel od moslimov, o ktorých je známe, že zabíjajú tých, ktorí sa vysmievajú prorokovi Mohamedovi, nemecký časopis Siegessaule Magazin zverejnil fotografie s vedomím, že kresťania majú tendenciu protestovať, ale nereagujú na takéto nadávky násilím.

Na obrázku má Simonetti veľmi dlhé vlasy a bradu a má na sebe biele rúcho s modrým závojom, ktorý mu zakrýva hlavu. Drží bábiku, ktorá má predstavovať Ježiška a celá fotografia jasne odkazuje na postavu Panny Márie.

Navyše, na ďalšej fotografii v časopise sa Simonetti objavuje s iným mužom a dúhová fotografia symbolizuje gay verziu Svätej rodiny. Píše portál RMX.

„Ak ignorujeme skutočnosť, že Ježiš nebol biely, mohli by sme tiež veriť, že Panna Mária mala bradu, prečo nie?“ Simonetti napísal na Facebooku a zároveň zdieľal oplzlý obal a fotografie. Vo svojom príspevku tiež obvinil „mainstreamový svet“ z homofóbie v súvislosti s tým, kto sú vnímaní ľudia s AIDS.

0Shares
Šokujúce