Poľskí vojaci „banda psov“, „odpad“ – Liberálne médiá vysielajú urážky na poľských vojakov kvôli migračnej kríze na bieloruských hraniciach

Poľskí vojaci „banda psov“, „odpad“ – Liberálne médiá vysielajú urážky na poľských vojakov kvôli migračnej kríze na bieloruských hraniciach

Dezinformácie šíria ľavicové poľské, bieloruské a ruské médiá, ktoré tvrdia, že migranti sa nachádzajú v „krajine nikoho“ a poľské služby týrajú cudzincov. Jedna bývalá protikomunistická postava dokonca nazýva poľských vojakov strážiacich hranicu „banda psov “a„ jednoducho odpadky “počas spravodajského programu v poľskej televízii TVN24.

Bývalý protikomunistický aktivista Władysław Frasyniuk to povedal, ale moderátor programu Grzegorz Kajdanowicz na urážky nereagoval ani Frasyniuka nenapomenul. Píše portál RMX.

Program sa zameral na situáciu na poľsko-bieloruských hraniciach, kde skupina asi tucta migrantov kempuje na bieloruskej strane hranice pri meste Usnarz Górny. Skupinu tlačia bieloruské služby do Poľska. Poľská strana v reakcii na to nasadila tesný obvod tvorený vojakmi a príslušníkmi pohraničnej stráže, aby zabránila migrantom v nezákonnom prekročení hraníc s Poľskom a EÚ.

Incident, ktorý sa týkal Frasyniuka, vyvolal na sociálnych sieťach obrovský rozruch. Frasyniukove slová predseda vlády odsúdil a minister národnej obrany oznámil, že podá žalobu na prokuratúru.

Predstavitelia vlády zdôraznili, že skupina migrantov sa v súčasnosti nachádza v teréne kontrolovanom Bieloruskom a vstup do hraničného priechodu by znamenal narušenie štátnej hranice. Väčšina migrantov pochádza z Blízkeho východu.

Niektorí poľskí politici a médiá sa domnievajú, že migrantov, ktorých bieloruské služby priviedli na hranice, by mali pustiť do Poľska. Rovnaký prístup majú aj bieloruské a ruské médiá. Liberálny spravodajský televízny kanál TVN24 a denník Gazeta Wyborcza sústavne informujú, že migranti sa nachádzajú v „krajine nikoho“. Verejný informačný kanál TVP Info objasnil, že na hranici neexistuje nič také ako „krajina nikoho“.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki:

Napriek tvrdeniu nepravdivých informácií je potrebné zdôrazniť, že migranti prepravovaní bieloruskými službami v súčasnosti zostávajú na bieloruskom území. V medzinárodnom práve neexistuje žiadna taká kategória ako „krajina nikoho“.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki tiež zdôraznil, že Poľsko sa v súčasnosti zaoberá nárastom dezinformačných operácií. Zdôraznil, že toto je tiež prvok Lukašenkovho plánu a výsledok činnosti služieb jeho režimu.

„Napriek tvrdeniu nepravdivých informácií je potrebné zdôrazniť, že migranti prepravovaní bieloruskými službami v súčasnosti zostávajú na bieloruskom území.“ V medzinárodnom práve neexistuje žiadna taká kategória ako „krajina nikoho“, “povedal.

0Shares
Šokujúce