Radičová: Byť zaočkovaný neznamená slobodu, to bolo klamstvo

Radičová: Byť zaočkovaný neznamená slobodu, to bolo klamstvo

Problém priechodnosti reforiem je v nešťastnej komunikácii, v úplne katastrofálnej komunikácii. Bývalá premiérka Iveta Radičová to dnes vyhlásila v relácii Braňo Závodský naživo v Rádiu Expres v súvislosti s reformami vládnej koalície v oblasti nemocníc, súdov a národných parkov, ku ktorým má výhrady koaličné hnutie Sme rodina

„Pokiaľ koalícia nie je jednotná a nemá spoločnú komunikáciu a zhodu na reforme, tak je v zásade nepriechodná,“ povedala Radičová.

Napríklad reforma nemocníc prešla minulý týždeň v parlamente do druhého čítania len tesnou väčšinou hlasov bez Sme rodina. Podľa expremiérky dôvodom problémov s presadením reforiem sú záujmové skupiny a ich vplyv a tlak.

„Jeden oveľa zásadnejší dôvod je, že nepresadíte zmenu, pokiaľ sa v prvom kroku nezhodneme na diagnóze stavu,“ poznamenala.

O pandémii koronavírusu povedala, že sa „stratil ťah na bránu“ naprieč politickým spektrom a v tomto je Slovensko podľa nej špecifické. Používať pandémiu a stav v nemocniciach ako prostriedok boja za predčasné voľby označila za cynické.

Pandémia nie je produktom tejto vlády. Produktom tejto vlády je chaos v opatreniach, ktoré predvádza od začiatku,“ mienila Radičová.

K nízkej zaočkovanosti občanov povedala, že vyše 50 percent ľudí dôveruje dezinformáciám a rôznym konšpiračným teóriám. Upozornila, že obrovský priestor má tlmočenie a hlásenie sa dezinformáciám a konšpiráciám hlavne u lídrov opozície, ktorí to šíria medzi svojich voličov.

„U značnej časti ľudí je to pochybnosť a strach znásobený každou politickou debatou, každou tlačovou konferenciou. Veď to sú len hádky, škriepky, útoky voči opareniam, ktoré musíme učiniť,“ komentovala slabú zaočkovanosť.

„Byť zaočkovaný neznamená slobodu, to bolo klamstvo. To znamená len väčšiu ochranu,“ dodala expremiérka Radičová.

zdroj: hlavnespravy.sk

0Shares
Slovensko Šokujúce