Škandál na Slovensku: Islamské právo to umožňuje, počula týraná žena od polície

Škandál na Slovensku: Islamské právo to umožňuje, počula týraná žena od polície

Khalid M. A. zo Saudskej Arábie niekoľko rokov psychicky aj fyzicky týral svoju slovenskú manželku. Keď sa obrátila na políciu, vyšetrovateľka ju nepomohla s argumentom, že nejde o zločin týrania, pretože islamské manželstvo a zákony ženu rôznymi spôsobmi znevýhodňujú. Denník Pravda upozornil, že tak slovenská polícia de facto uprednostnila právo šaría pred slovenským zákonmi. Píše portál novinky.

„Použiť islamské právo ako právo biť ženu je absolútny nezmysel, je to právny nihilizmus, absurdita a zlý žart,“ reagoval advokát Pavol Hagyari. „Skutok sa stal na našom území. Nie je možné argumentovať iným náboženstvám, ktoré to pripúšťa, „pridala sa expertka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Žena žila se svým manželem v Bratislavě od roku 2004. Manžel ji měl opakovaně bít, zakazoval jí chodit ven, sledovat televizi a poslouchat rádio. Nařizoval jí, co si má oblékat. Šestačtyřicetiletá matka tří dětí podala na manžela opakovaně trestní oznámení, ale vyšetřovatelka to měla vyhodnotit pouze jako přestupek. Žena posléze od manžela utekla i s dětmi. Prípad sa stal v roku 2016.

0Shares
Šokujúce