Šokujúce odhalenia o ukrajinskom nákladnom lietadle s muníciou, ktoré havarovalo v Grécku

Šokujúce odhalenia o ukrajinskom nákladnom lietadle s muníciou, ktoré havarovalo v Grécku

Lietadlo, ktoré prevážalo zbrane, mohlo vyzbrojovať džihádistov. To možno odvodiť z destinácií alebo miest medzipristátia. (Foto: Youtube)

V tejto chvíli ide určite o špekulácie, ale stačí si spomenúť na situáciu spred niekoľkých rokov, keď sa našiel muničný sklad ISIS plný európskych zbraní. Na druhej strane, táto špekulácia môže byť o niečo bližšie k pravde.

Pri gréckom meste Kavala na severovýchode krajiny sa v sobotu zrútilo nákladné lietadlo. Išlo o lietadlo ukrajinskej leteckej spoločnosti Meridian Air, ktoré bolo na ceste zo Srbska do Jordánska.

Očití svedkovia uviedli, že niekoľko hodín po nehode počuli výbuchy. Pri nehode zahynulo všetkých osem cestujúcich. Lietadlo malo ako cieľovú destináciu Bangladéš a plánovalo medzipristátie v Jordánsku a Saudskej Arábii. Obe krajiny hraničia s vojnovými zónami: Sýriou a Jemenom. Predovšetkým Saudská Arábia útočí na Jemen už sedem rokov.

Podľa správ bol fosfor na palube lietadla určený pre Sýriu a mal byť do tejto vojnou zmietanej krajiny dodaný cez Jordánsko. Stále však nie je jasné, kto by mal byť príjemcom a na aký účel by sa mal fosfor použiť.

Na palube Antonova AN-12 sa nachádzalo celkovo 11,5 tony munície vyrobenej srbským výrobcom zbraní Valir Ltd. Táto spoločnosť je v centre šokujúcich odhalení, píše bulharská investigatívna novinárka Dilyana Gaytandzhieva.

Po nešťastí grécke úrady varovali pred „neznámou bielou látkou“ na mieste nehody. Hasiči uviedli, že „cítili, ako im horia pery“ a vo vzduchu vírili biele prachové častice.

Dvoch hasičov previezli do nemocnice s dýchacími ťažkosťami. Úrady nariadili miestnym obyvateľom, aby zatiaľ nevychádzali von.

zdroj, zdroj, zdroj

 

0Shares
Šokujúce