Starší ľudia v Nemecku sú vystavení čoraz vyššiemu riziku chudoby, keďže krajina len v roku 2023 vynaloží na migrantov 36 miliárd eur

Starší ľudia v Nemecku sú vystavení čoraz vyššiemu riziku chudoby, keďže krajina len v roku 2023 vynaloží na migrantov 36 miliárd eur

Údaje spolkovej vlády zverejnené na žiadosť niekoľkých zákonodarcov Alternatívy pre Nemecko (AfD) odhalili, že 28,1 percenta nemeckých starších ľudí je ohrozených chudobou, čo je viac ako priemer EÚ 27,4 percenta a oveľa vyššie ako jeho západoeurópski susedia Francúzsko (19,1 percenta), Belgicko (17,4 percenta) a Luxembursko (9,3 percenta).

To je o 8,3 percentuálneho bodu viac ako pred nástupom bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a jej ultraliberálnej politiky masového prisťahovalectva k moci v roku 2005. Riziko chudoby nemeckých seniorov tak za vlády „mutti“ Merkelovej vzrástlo o 40 percent.

Napriek tomu, že federálna vláda vyčleňuje 163 miliárd eur ročne na financovanie sociálneho štátu, seniori majú nedostatok zamestnancov. Menej ako 40 percent týchto finančných prostriedkov sa vynakladá na starostlivosť a starostlivosť o starších ľudí, čo je opäť menej ako priemer EÚ viac ako 44 percent a ďaleko za západoeurópskymi susedmi, kde sa toto číslo blíži k 60 percentám.

A tak, zatiaľ čo starší ľudia v Nemecku prispeli k štátu, ktorý požaduje, aby jeho občania platili druhé najvyššie dane v Európskej únii, sú často zanedbávaní, keď už nie sú „užitoční“ a posielaní na pastviny.

0Shares
Šokujúce