TikTokeri v Pakistane údajne zakladajú lesné požiare, aby okorenili svoje videá

TikTokeri v Pakistane údajne zakladajú lesné požiare, aby okorenili svoje videá

Požiare vznikli počas vlny horúčav, pri ktorej teploty v niektorých častiach krajiny stúpli na 124 stupňov Celzia.

Vo videu tmavovlasá žena vzpiera v strieborných šatách, keď kopce za ňou horia. Jej titulok znie: „Oheň vybuchne, nech som kdekoľvek.“ Teraz je jednou z niekoľkých pakistanských TikTokerov obvinených z účelového založenia požiarov, aby vytvorili dramatické pozadie pre svoje videá.

„Mala držať vedro s vodou, aby uhasila požiar, namiesto toho, aby ho očarila,“ povedala podľa al-Džazíry Rina Saeed Khan Sattiová, environmentálna aktivistka a predsedníčka Správnej rady pre voľne žijúce živočíchy Islamabad. „Správa, ktorú tieto videá vysielajú, je príliš riskantná a musí byť pod kontrolou.“

TikToker v strieborných šatách, @DollyOfficiall alebo Nosheen Syed, má na TikToku viac ako 11 miliónov sledovateľov. Je obvinená z úmyselného založenia požiaru v národnom parku Margalla Hills v rozpore so zákonmi o ochrane životného prostredia v krajine, čo Syed poprel.

Podľa al-Džazíry Syed tvrdí, že oheň nezaložila. Jej asistentka uviedla, že „pri natáčaní videí nie je na škodu“. Syed je však len jedným z niekoľkých TikTokerov v Pakistane obvinených zo založenia požiarov, ktoré majú umiestniť na svojich stránkach sociálnych médií.

Vice uvádza, že z podobného kúsku bolo obvinených niekoľko ďalších ľudí. Muž v meste Abbottabad bol zatknutý za založenie ohňa pre video a dvaja muži zverejnili ďalšie video, v ktorom vidia zakladanie ohňa, a potom utekajú, keď hudba hrá v pozadí.

„Toto je znepokojujúci a katastrofálny trend na Tik Tok!“ Napísal Satti na Twitteri. „Mladí ľudia zúfalo 4 nasledovníci podpaľujú naše lesy počas tohto horúceho a suchého obdobia! V Austrálii je doživotné väzenie pre tých, ktorí spustia lesné požiare. Musíme zaviesť podobnú legislatívu.“

Muži zakladajúci oheň

Twitter Na snímke obrazovky z ich videa dvaja muži vidia osvetlenie viacerých častí lesa v plameňoch a potom utekajú, keď hudba hrá v pozadí.

0Shares
Šokujúce Správy Svet