Turecká armáda odpálila najmenej 12 raketových útokov na proiránske jednotky v Iraku

Turecká armáda odpálila najmenej 12 raketových útokov na proiránske jednotky v Iraku

Na pozadí toho, ako proiránske jednotky hrozili Turecku útokmi na jeho základne a územie krajiny, vyšlo najavo, že aktívne podporovaná iránskou skupinou Evliya al-Dam bola tureckou armádou vystavená silnému ostreľovaniu. Podľa tureckých novinárov bolo na pozície proiránskych síl vypálených až 12 rakiet (uvádza sa použitie 122 mm rakiet MLRS – poznámka redakcie), v dôsledku čoho skupina Evliya al-Dam utrpela vážne straty.

Zástupcovia skupiny Evliya al-Dam potvrdili útok tureckej armády, ale pohrozili veľmi vážnymi následkami vrátane útokov na území Turecka.

„Brigády Evliya al-Dam podporované Iránom uviedli, že Turecko zaútočilo na základňu Bashiq v severnom Iraku raketami 122 mm. “ Sme pripravení viesť vojnu na tureckom území. Zasnených Osmanov učíme lekciu, na ktorú nezabudnú. Vyhlasujeme, že sme absolútne pripravení priniesť vojnu na tureckú pôdu. Takže, ak budú naďalej porušovať našu suverenitu, dáme Osmanom a ich hlúpej zábudlivosti lekciu, na ktorú nezabudnú,“ povedal turecký novinár Bedrettin Bölükbaşı s odvolaním sa na vyhlásenie Evliye al-Damovej.

zdroj

0Shares
Šokujúce