V multikultúrnom Nemecku sa každý deň dejú takmer dve hromadné znásilnenia a prípady sa za tri roky viac ako zdvojnásobili

V multikultúrnom Nemecku sa každý deň dejú takmer dve hromadné znásilnenia a prípady sa za tri roky viac ako zdvojnásobili

Nielenže prípady hromadného znásilnenia rastú v Nemecku šokujúcim tempom, ale nové údaje ukazujú, že takmer každý druhý podozrivý zo znásilnenia gangu nemá nemecké občianstvo.

Informácie vyšli najavo po tom, ako poslanec parlamentu Alternatívy pre Nemecko (AfD) Stephan Brandner požiadal nemeckú vládu, aby zverejnila štatistiky o hromadných znásilneniach. Ukazuje sa, že v roku 2021 došlo k 677 znásilneniam gangov a podozriví boli identifikovaní v 462 prípadoch.

V roku 2018 došlo k približne 300 takýmto hromadným znásilneniam, čo znamená, že v priebehu troch rokov došlo k viac ako 120-percentnému nárastu.

Čo sa skrýva za masívnym nárastom znásilňovania gangov?

Ide o „importovanú kriminalitu a zločincov“, uviedol Brandner vo vyhlásení: „Koniec koncov, podiel zaznamenaných nenemeckých podozrivých je 47 percent a to s podielom cudzincov v Nemecku okolo 13 percent.“

Rovnako ako pri iných závažných zločinoch, hoci cudzinci bez nemeckého občana tvoria malý zlomok obyvateľstva, sú značne nadmerne zastúpení, a to aj pri sexuálnych útokoch, znásilneniach, lúpežiach a vraždách.

Štatistiky tiež nehovoria celý príbeh, pretože údaje sú rozdelené len medzi Nemcov a cudzincov. Etnické pozadie alebo akékoľvek iné možné cudzie občianstvo podozrivých sa neberie do úvahy. V dôsledku toho nie je jasné, koľko podozrivých zo znásilnenia sú etnickí Nemci a koľko z nich sú cudzinci, ktorí získali nemecké občianstvo, alebo Nemci s cudzím pôvodom, ktorí získali občianstvo po celé generácie.

Jeden trend je jasný: hromadné znásilňovanie sa po migračnej kríze v roku 2015 rýchlo zrýchlilo. Počet hromadných znásilnení v Nemecku od roku 2015 prudko vzrástol, rovnako ako podiel zahraničných páchateľov. Tieto informácie už vyplynuli zo skoršej žiadosti parlamentnej skupiny AfD z konca roka 2019. Skupinové znásilnenia často nie sú takzvané vzťahové akty, pri ktorých páchateľ poznal obeť osobne. Čiastočne to vysvetľuje, prečo je miera zadržania podozrivých relatívne nízka.

Kritici v minulosti hovorili o úlohe migrantov v rastúcom probléme znásilňovania gangov v Nemecku.

Nemecká feministka a aktivistka za práva žien tureckého pôvodu Necla Keleková vyzvala nemeckú vládu, aby konečne riešila tento problém čelom a úlohu, ktorú migrácia zohráva v nemeckom probléme znásilnenia.

„Výskum migrácie musí spochybniť, ako sa mladé dievča môže stať obeťou mužov, ktorí pochádzajú z inej kultúrnej oblasti,“ povedal Kelek. „Hromadné znásilnenie je to najhoršie, čo sa môže žene stať. Ak ich spoločnosť nechá na pokoji s týmto, duša je takmer vyhladená.“

Brandner, ktorý pôsobí aj ako právny poradca parlamentnej skupiny AfD, tvrdí, že nemecká vláda musí túto otázku uprednostniť.

„Spolková ministerka vnútra (Nancy) Faeserová by sa mala konečne zaoberať touto otázkou a rozhodne bojovať za to, aby takéto podmienky v Nemecku už neexistovali,“ zdôrazňuje Brandner.

Krajne ľavicový Faeser je známy tým, že píše v časopise Antifa a používa skreslené štatistiky, aby tvrdil, že najväčšou hrozbou Nemecka je pravicový extrémizmus. Väčšinou mlčala o ľavicovom násilí, šokujúcich číslach kriminality migrantov a islamskom extrémizme.

zdroj: RMX

0Shares
Šokujúce