Videá bitia trojročného dieťaťa sa šíria online – matka zatknutá za ublíženie na zdraví

Videá bitia trojročného dieťaťa sa šíria online – matka zatknutá za ublíženie na zdraví

Polícia zatkla ženu v Ronneby (Švédsko) pre podozrenie z útoku s priťažujúcimi okolnosťami. Polícia dostala v pondelok veľké množstvo správ po tom, čo sa na internete rozšírilo niekoľko videí ženy zneužívajúcej svoju trojročnú dcéru.

Žena, ktorá má 20 rokov, udrie dievča do tváre na niekoľkých videách, ktoré sa šíria. Dokonca na dievča hodí mobilný telefón a udrie ju do tváre. Niektoré z videí zahŕňali do bitia aj staršiu ženu a ďalšia žena bola v utorok zatknutá pre podozrenie z útoku s priťažujúcimi okolnosťami.

„Ráno bola zatknutá v neprítomnosti a popoludní zatknutá v nedramatických podmienkach,“ povedal pre SVT Blekinge Thomas Johansson, tlačový hovorca polície.

Videá boli okrem iného šírené na Instagrame, ale teraz boli odstránené z dôvodu porušenia pravidiel platformy. Keďže trojročné dievča je možné identifikovať na filmoch, ich ďalšie šírenie môže byť trestným činom.

„Šírenie týchto filmov myslíme vážne. Môže ísť o nezákonné narušenie súkromia s trestom odňatia slobody až na dva roky. Je celkom pochopiteľné, že sa rozčúlite, ale nemali by ste zhoršovať bolesť tým, že budete pokračovať v šírení filmov alebo obrázkov, hovorí Thomas Johansson, tlačový hovorca polície, pre Aftonbladet.

0Shares
Šokujúce