Video: Nemocnica prevádzkuje myokarditídu v reklame na povedomie detí, akoby to bola bežná choroba. Čo je za tým?

Video: Nemocnica prevádzkuje myokarditídu v reklame na povedomie detí, akoby to bola bežná choroba. Čo je za tým?

„Suri mala zlú bolesť žalúdka, ktorá sa ukázala ako myokarditída“

New York-Presbyterian Hospital prevádzkuje reklamu v snahe zvýšiť povedomie o myokarditíde u detí, čo zdanlivo naznačuje, že zápal srdca u detí je bežným stavom.

Video s názvom „Príbeh detského pacienta – Suri“ rozpráva príbeh dieťaťa, ktoré „malo zlú bolesť žalúdka, ktorá sa ukázala ako myokarditída, vážny zápal srdca“.

V titulku videa sa uvádza, že „Náš multidisciplinárny pediatrický tím kritickej starostlivosti pracoval na regulácii jej srdcového rytmu – a vrátil ju späť k pocitu seba samého.“

Prípady myokarditídy u detí sú zriedkavé, pričom štúdie naznačujú, že u detí je 1 až 2 na 100 000, zvyčajne pochádzajúcich z vírusov nachladnutia. Väčšina týchto prípadov sa vyrieši samostatne alebo s liečbou.

Prečo teda tá náhla potreba zvýšiť povedomie?

Pravdepodobne preto, že údaje zo systému hlásenia nežiaducich udalostí vakcín (VAERS) ukazujú, ako v rokoch 2021 a 2022 explodovali hlásenia o myokarditíde a perikarditíde súvisiacej s vakcínami.

V predchádzajúcich rokoch sa v podstate nevyskytli žiadne prípady týkajúce sa vakcín.

VAERS bol kritizovaný v súvislosti s podrobnosťami o myokarditíde, avšak štúdia publikovaná v časopise Journal of The American Medical Association (JAMA) začiatkom tohto roka určite spojila vývoj myokarditídy a perikarditídy s očkovaním proti COVID-19 na báze mRNA.

Štúdia zistila, že prípady sú najvyššie u chlapcov a mladých mužov.

0Shares
Šokujúce Zdravie