„Vojna na Ukrajine nie je reálna, obete hrajú herci.“ Americký politik zasial šialený hoax

„Vojna na Ukrajine nie je reálna, obete hrajú herci.“ Americký politik zasial šialený hoax

Odborníci z celého sveta opakovane pripomínajú, že v tejto vojne nebojujú len ozbrojenci. Silnými zbraňami sa stávajú ruské naratívy, dezinformácie a konšpirácie. NPR pripomína, že Rusko v týchto praktikách pokračuje aj po roku konfliktu a snaží sa svoje činy ospravedlniť.

Podľa BBC a Vice sa na sociálnych sieťach objavujú príspevky predstaviteľov americkej pravice, ktorí naznačujú podporu tvrdení, že celá vojna na Ukrajine by mohla byť podvodom. Ten majú mať na svedomí západné médiá a vlády, ktoré vraj celé dianie zinscenovali.

Komentátor sa vo virálnom príspevku sťažoval na „nedostatok vojnových záberov“ a povedal, že to „zaváňa podvodom“. Ďalší účet s 1,4 miliónmi sledovateľov v statuse tvrdil, že z vojny nemáme „žiadne zábery“ a „žiadne podrobné aktualizácie“.

Tento príspevok neskôr zdieľal bývalý poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre národnú bezpečnosť Michael Flynn. „Dvojnásobne vás vyzývam, aby ste toto skúsili spochybniť,“ napísal Flynn. Ten sa pritom v minulosti dvakrát priznal, že klamal americkej FBI o svojich kontaktoch s Ruskom. V tom čase mu však za tieto prešľapy bola udelená prezidentská milosť.

Viac info na startitup.sk

0Shares
Šokujúce