Zaznelo od Merkelovej: Je len otázkou času, než sa ľudia imigrantského pôvodu stanú väčšinovým obyvateľstvom. Netrápte sa tým, je to nevyhnutné, prinesie to dobré veci

Zaznelo od Merkelovej: Je len otázkou času, než sa ľudia imigrantského pôvodu stanú väčšinovým obyvateľstvom. Netrápte sa tým, je to nevyhnutné, prinesie to dobré veci

Spolupracovníčka nemeckej kancelárky z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) spísala stĺpik nabádajúce Nemca, aby si tým, že sa vo svojich mestách stávajú menšinou, starosti nerobili.

Táto politička CDU Barbara John tvrdí, že „je len otázkou času, než sa ľudia imigrantského pôvodu stanú vo väčších mestách väčšinovým obyvateľstvom,“ a že to by Nemcov trápiť nemalo, keď uvedený stĺpik tejto 80-ročnej političky bol tento týždeň spísaný pre nemecký denník Tagesspiegel .

Vlani sa stal Frankfurt prvým nemeckým mestom, v ktorom sa rodený Nemci stali menšinou, a takmer všetok nárast obyvateľstva v krajine, ako sa ukazuje, bol ťahaný len masovú migráciou.

„Ten trend smerujúci k rýchlo rastúcemu podielu migrantov je nezvratný,“ tvrdí John a dodáva, že holandská mestá ako Amsterdam a centrum Rotterdamu, kde rodený Holanďania už nie sú väčšinou, ukazujú, že obavy z toho, aké to bude, až budú menšinou, sú „nepodložené“.

Ovšem veľké populácie migrantov v Rotterdame a Amsterdame už dopady na miestnu život mali, napr. Vlani. Veľká populácia tureckých migrantov v Rotterdame sa totiž vlani búrila, keď počas kampane za referendum v Turecku odmietla vláda povoliť vstup do krajiny tureckým ministrom.

Tento rok holandskej úrady zatkli marockej migrantmi žijúci v Rotterdame, keď objavili, že títo dvaja muži chystajú teroristické útoky ako v Holandsku, tak vo Francúzsku.

V Amsterdame násilnosti marockých gangov, ktorým sa v tej krajine hovorí Marocká vojna, vyústili v posledných niekoľkých rokoch do radu násilných incidentov, po ktorých zostávali na uliciach tohto mesta ponechanej odrezané hlavy.

Profesorka John k tomu dodala, že „migranti, rovnako tak ako to býva s miestnymi, sú často vnútorne rozdelení,“ a tak môžu domorodí Nemci a migranti usilovať o rôzne koalície na základe „vzdelanie, etnicity, náboženstva, kultúry a ekonomiky.“

„Veľa vecí bude síce odlišných, ale mnohé z nich bude lepšie,“ hovorí.

John od svojho odchodu do dôchodku v roku 2003 slúžila ako hlavný patrón kampane „Ukáž rasizmu červenú kartu“ a zasadala v rade Moslimské akadémie Nemecka.

zdroj: euportal.cz

0Shares
Šokujúce