„Zbite Ukrajincov“ – Dve ukrajinské deti utečencov napadol arabský gang vo Švédsku

„Zbite Ukrajincov“ – Dve ukrajinské deti utečencov napadol arabský gang vo Švédsku

Arabský gang bol podľa správ matky obetí a polície zodpovedný za nedávne zneužívanie dvoch ukrajinských detí utečencov vo Švédsku.

K útoku došlo v meste Ronneby na juhu švédskeho okresu Blekinge. Ukrajinskí chlapci hrali futbal, keď ich gang obťažoval. Okrem iného na nich člen gangu kričal, aby sa vrátili domov na Ukrajinu, informoval švédsky spravodajský server Nyheter Idag.

Gang údajne pozostával z 12 členov, ktorí prišli na miesto činu a začali sa hádať.

„Hovorili arabsky. Aj ja trochu áno, takže som pochopila, čo hovoria. Začali kričať: ‚Zbite Ukrajincov, zbite Ukrajincov,‘ povedalo jedno z ukrajinských detí utečencov.

„Snažil som sa vysvetliť, že nechceme problémy a že chceme len hrať. Bolo im to jedno. Namiesto toho na nás začali kričať, že by sme sa mali vrátiť na Ukrajinu,“ dodal.

Rastúce napätie

Dvaja bratia vo veku 12 a 17 rokov boli údajne napadnutí Arabmi. Bratia tvrdia, že ich zbili opaskom, vyhrážali sa nožom, pretlačili a udreli, čo viedlo k tomu, že najmladší chlapec utrpel počas útoku zlomeninu nosa.

Matka, keď hovorila so švédskou tlačou o incidente, povedala: „Už teraz plačeme za našou krajinou, za našimi vojakmi a našimi mužmi, ktorí zostali pozadu. Nemali sme ľahký život a vieme, že sme len hosťami tu vo Švédsku.“

„Nie sme tu na to, aby sme vám brali prácu alebo domovy. Väčšina z nás už má spiatočnú letenku domov; Len nevieme, kedy ho môžeme použiť.“

Matka chlapcov dodala: „V podstate sme len rodičia a deti, ktoré sa snažia prežiť. Jediné, čo hľadáme, je ochrana.“

 

0Shares
Šokujúce