Zničujúci úder Putinovi – sabotáž hlavných železničných zásobovacích trás

Zničujúci úder Putinovi – sabotáž hlavných železničných zásobovacích trás

Ruský vojaci boli odrezaný od sveta v „najväčšom sabotážnom akte“ od začiatku vojny, keď boli zničené železničné trate, ktoré zásobujú armádu Vladimíra Putina potrebným vybavením a potravinami.

Ukrajina s pomocou bieloruských železničiarov zasadila ničivý úder vojnovým plánom Vladimira Putina. V sobotu bieloruskí železničiari uskutočnili „najväčší sabotážny čin“ na železničných tratiach vedúcich na Ukrajinu, čím znemožnili Rusom zásobovanie vlakom. Nasledovali neoverené správy o tom, že ukrajinské prápory vyhodili do vzduchu aj vlakové trate medzi Ukrajinou a Bieloruskom.

Oleksandr Kamyšin, šéf ukrajinských železníc (Ukrzaliznytsia), povedal: „Nedávno som apeloval na bieloruských železničiarov, aby neplnili trestné príkazy a neprepravovali ruské vojenské sily smerom na Ukrajinu. Píše portál Express.co.uk

„V súčasnosti môžem povedať, že medzi Ukrajinou a Bieloruskom neexistuje žiadne železničné spojenie.“

Pokračoval: „Verím, že medzi Bielorusmi – a najmä medzi železničiarmi – sú stále čestní ľudia.

„Nechcem ich zradiť. Nemôžem hovoriť o detailoch, ale som vďačný bieloruským železničiarom za to, čo robia.“

K sabotáži došlo len dva dni po tom, čo poradca ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč vyzval civilistov na Ukrajine, v Bielorusku a na Kryme, aby viedli „železničnú vojnu“ proti Rusku.

Vyzval ľudí, aby ničili železničné trate a zariadenia najmä na Kryme, v iných častiach južnej Ukrajiny, na východe Ukrajiny a v blízkosti Bieloruska.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

0Shares
Šokujúce Svet