Slovensko bude mať na MS v Belgicku až šestnásť pretekárov, chýbať nebudú ani Saganovci či Baška

Slovensko bude mať na MS v Belgicku až šestnásť pretekárov, chýbať nebudú ani Saganovci či Baška

17.9.2021 (Webnoviny.sk) – Šestnásť pretekárov bude reprezentovať Slovensko na blížiacich sa majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v belgickom Leuvene, ktoré sa uskutočnia od 19. do 26. septembra. Slováci obsadia v rámci jednotlivých kategórii časovky aj preteky s hromadným štartom.

Najväčším ťahákom bude tradične účasť Petra Sagana, ktorý na zvlnenom klasikárskom teréne vo flámskom regióne nemusí byť bez šance na úspech.

Saganovi pomôže brat aj kolegovia

Trojnásobnému majstrovi sveta budú v honbe za dobrým výsledkom pomáhať kolegovia z tímu Bora-Hansgrohe – brat Juraj Sagan a Erik Baška ako aj jediný zástupca Dukly Banská Bystrica Patrik Tybor.

Pre porovnanie, na nedávnych majstrovstvách Európy v talianskom Trente Slovensko reprezentovalo v kategórii „elite“ až šesť cyklistov. Spomedzi tých, čo pôjdu na MS, chýbal Erik Baška, ale v zostave figurovali aj Martin Haring, Marek Čanecký a Juraj Bellan. V náročných pretekoch však ani jeden zo Slovákov neprišiel do cieľa.

Na majstrovstvá vyšlú aj juniorov

Mužská kategória do 23 rokov bude mať v Belgicku v pretekoch s hromadným štartom štvornásobné zastúpenie zo Slovenska. Reprezentovať budú Lukáš Kubiš, Matúš Štoček, Jakub Vančo a Filip Lohinský. V ženských pretekoch sa predstaví iba Tereza Medveďová.

Slovenský zväz cyklistiky vyšle na MS aj štyroch juniorov – Martina Svrčeka, Tomáša Sivoka, Samuela Tuku a Samuela Kováča. Medzi juniorkami sa o čo najlepší výsledok pobije duo Tereza Kurnická a Miriama Čišecká.

V časovkách sa na MS v Belgicku predstavia iba traja Slováci. Budú nimi junior Martin Svrček, juniorka Tereza Kurnická a medzi mužmi Ronald Kuba.

Reprezentanti Slovenska na MS 2021 v cestnej cyklistike:

Časovka

Martin Svrček (juniori)
Tereza Kurnická (juniorky)
Ronald Kuba (muži – elite)

Preteky s hromadným štartom

Martin Svrček, Tomáš Sivok, Samuel Tuka, Samuel Kováč (juniori)
Tereza Kurnická, Miriama Čišecká (juniorky)
Lukáš Kubiš, Matúš Štoček, Jakub Vančo, Filip Lohinský (muži do 23 rokov)
Tereza Medveďová (ženy – elite)
Peter Sagan, Juraj Sagan, Erik Baška, Patrik Tybor (muži – elite)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v cyklistike
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko bude mať na MS v Belgicku až šestnásť pretekárov, chýbať nebudú ani Saganovci či Baška © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Cyklistika