Venezuela musela povolať na Copa América 15 nových hráčov, dôvodom je koronavírus

Venezuela musela povolať na Copa América 15 nových hráčov, dôvodom je koronavírus

13.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vedenie futbalovej reprezentácie Venezuely povolalo 15 nových hráčov do svojho tímu na Copa América v Brazílii. Dôvodom je osem hráčov pozitívnych na koronavírus, ktorí museli byť izolovaní.

V súvislosti s aktuálne stúpajúcim počtom pozitívnych hráčov Juhoamerická futbalová federácia zrušila limit pre počet hráčskych zmien v jednotlivých tímoch.

Venezuelčania v úvodnom svojom vystúpení na juhoamerickom šampionáte nastúpia proti Brazílčanom. Hostiteľská krajina a zároveň obhajca titulu bude s útočníkom Neymarom v zostave veľký favorit nedeľňajšieho duelu, ktorý sa hrá od 23.00 h na Estádio Nacional de Brasília ´v Brasilii.

Najmä keď Venezuela bude hrať s úplne inými hráčmi ako sa predpokladalo. „Budeme hrať s jedenástimi hráčmi, ktorí spolu nikdy netrénovali ani nehrali,“ posťažoval sa portugalský tréner Venezuely José Peseiro podľa portálu ORF.

Pozitívny test mali aj štyria ľudia z bolívijskej výpravy na Copa América. Podľa informácií z Bolívijského futbalového zväzu sú to traja hráči a jeden člen trénerského štábu.

Viac k témam: Copa América
Zdroj: Webnoviny.sk – Venezuela musela povolať na Copa América 15 nových hráčov, dôvodom je koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Futbal