Čo potrebuje Slafkovský pre zlepšenie? Zámorský expert Dumont vidí príležitosti aj v lepších spoluhráčoch

Čo potrebuje Slafkovský pre zlepšenie? Zámorský expert Dumont vidí príležitosti aj v lepších spoluhráčoch

1.12.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový reprezentant Juraj Slafkovský hráva vo svojej nováčikovskej sezóne v zámorskej NHL väčšinou vo štvrtej formácii tímu Montreal Canadiens a nedostáva tak veľa priestoru, ako by sa očakávalo pri úradujúcej jednotke draftu.

Expert Marc Dumont z portálu Montreal Hockey Now aj s pomocou ankety medzi fanúšikmi vybral ideálnych spoluhráčov pre 18-ročného Košičana. Podľa neho by sa Slovák mohol presadiť aj vo vyššom útoku.

Slafkovský potrebuje strieľať častejšie

Dumont si dokáže predstaviť Slafkovského v tretej formácii po boku Seana Monahana a Josha Andersona.

Monahan je skvelý v tvorbe hry a pri prechode do útočného pásma, čo by mohlo dať Slafkovskému viac streleckých šancí. Potrebuje strieľať častejšie a zaradenie vedľa Monahana by mu určite pomohlo. Anderson má síce nevyrovnané výkony, ale Monahan by mal po ruke dvoch strelcov a to by mohlo priniesť pozitívne výsledky,“ myslí si odborník.

Ešte si zvyká na tempo v NHL

Za najlepšie pre Slafkovského rozvoj považuje Dumont umiestnenie k Monahanovi a Brendanovi Gallagherovi.

Gallagher je líder Canadiens vo vytváraní nebezpečných streleckých príležitostí. Aj keď má niekedy smolu v zakončení, určite vedie hru správne. Jeho prístup vytvára u súpera zmätok, čo by mohlo poskytnúť viac priestoru pre Slafkovského, ktorý si stále zvyká na rýchle tempo hokeja v NHL. Ich spolupráca môže byť presne to, čo naštartuje ich ofenzívnu hru,“ doplnil expert.

Slafkovského priemerný čas na ľade 10:58 minúty na zápas je druhý najnižší v organizácii Habs a radí ho až na 26. miesto medzi nováčikmi v profilige. Bronzový medailista zo ZOH 2022 v Pekingu odohral za Canadiens doposiaľ 16 zápasov, strelil v nich tri góly a pridal dve asistencie.

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Čo potrebuje Slafkovský pre zlepšenie? Zámorský expert Dumont vidí príležitosti aj v lepších spoluhráčoch © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Hokej