Francúzi to budú mať proti Slovákom náročné, veterán Bellemare by si rád zopakoval zápas spred desiatich rokov

Francúzi to budú mať proti Slovákom náročné, veterán Bellemare by si rád zopakoval zápas spred desiatich rokov

18.5.2024 (SITA.sk) – Súboj číslo 5 na svetovom šampionáte v Ostrave čaká na Slovákov v sobotu večer od 20.20 h proti Francúzom. Až sedem z ôsmich zápasov týchto tímov na majstrovstvách sveta ovládli Slováci, ale jedenkrát sa tešili Francúzi.

Bolo to pred desiatimi rokmi v bieloruskom Minsku, keď slovenskí hokejisti viedli po dvoch tretinách 3:1, ale napokon súperovi z krajiny Galského kohúta podľahli 3:5.

Bol to výborný zápas

Zo súčasného tímu Craiga Ramsayho si ten zápas pamätá trio Tomáš Tatar, Marek Hrivík a Peter Čerešňák. Gól vtedy strelil aj súčasný generálny manažér reprezentácie a prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Aj vo francúzskom mužstve je hráč, ktorý si pred 10 rokmi zahral proti Slovákom a tešil sa z parádneho štvorgólového obratu v tretej tretine. A zároveň nechýba v drese s trikolórou ani teraz. Útočník Pierre-Édouarde Bellemare mal vtedy 29 rokov a na jeden z najväčších zápasov modernej histórie francúzskeho hokeja si spomenul veľmi rád.

Vtedy proti Slovákom to bol výborný zápas. Zvíťazili sme a postúpili do štvrťfinále. Bodaj by sa nám to podarilo aj teraz zopakovať. Urobíme všetko, čo bude v našich silách,“ zaželal si Bellemare v rozhovore pre denník Šport.

Bellemaremu MS 2014 v Minsku otvorili dvere do NHL. Od ďalšej sezóny v dresoch Philadelphie, Vegas, Colorada, Tampy Bay a Seattlu odohral presne 700 zápasov a aj pred štyridsiatkou je v profilige stále aktívny. V uplynulej sezóne v tíme Seattle Kraken bol francúzsky veterán spoluhráčom súčasného slovenského kapitána Tomáša Tatara. Predtým spolu krátky čas strávili aj v tíme Vegas Golden Knights.

Francúzi to budú mať ťažké

Zbožňujem ho. Je to skvelý chlap. Výborný spoluhráč, kvalitný hokejista. Bude náročné proti nemu nastúpiť, pretože viem, aké to je hrať s ním. Neteším sa na to. Na druhej strane, strávili sme spolu dosť času v Seattli, veľa sme spolu trénovali a dobre sa poznáme. Bude to skvelý súboj,“ povedal Bellemare o Tatarovi.

Bellemare upozorňuje, že Francúzi to budú mať proti Slovákom možno ešte náročnejšie ako proti Američanom. Tímu USA pred dvoma dňami podľahli 0:5, keď ich súper zaskočil štyrmi gólmi už v prvej tretine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2024: 8. deň / 17. máj (fotografie)

Slováci na nás vyletia, nebudú na nič čakať. Na MS hráme proti tímom, ktoré sú veľmi rýchle, nastupujú vo vysokom tempe a my proti nim vyzeráme úplne bezbranne. Je to pre nás dobrá príležitosť sa niečo naučiť. Kiežby nám to však išlo trochu lepšie ako proti Američanom,“ doplnil Bellemare pre denník Šport.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024
Zdroj: SITA.sk – Francúzi to budú mať proti Slovákom náročné, veterán Bellemare by si rád zopakoval zápas spred desiatich rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Hokej