Ramsayho tím začne prípravu na MS v hokeji 2021 kempom v Piešťanoch, prvú časť absolvuje deväť hráčov

Ramsayho tím začne prípravu na MS v hokeji 2021 kempom v Piešťanoch, prvú časť absolvuje deväť hráčov

2.4.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia začne so spoločnou prípravou na majstrovstvá sveta v lotyšskej Rige (21. mája – 6. júna) v stredu 7. apríla uzavretým kempom v Piešťanoch.

Jeho prvú časť pod vedením hlavného trénera Craiga Ramsayho absolvuje do soboty 10. apríla dovedna deväť hráčov – sedem korčuliarov a dvaja brankári. Informuje o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Traja hráči bez štartu v reprezentácii

Z brankárov sa na akcii predstavia Denis Godla z českého Litvínov a Filip Belányi z extraligovej Banskej Bystrice. Z obrancov sú Martin Chovan z tímu Bratislava Capitals a trio z Česka Marek Ďaloga, Martin Bučko (obaja Pardubice) a Patrik Koch (Vítkovice).

Spomedzi útočníkov v stredu do Piešťan pricestujú Adam Liška z ruského Čerepovca v KHL, Dávid Buc z Bratislava Capitals a Martin Faško-Rudáš z extraligovej Banskej Bystrice. Pre uvedených hokejistov sa už sezóna na klubovej úrovni skončila.

Trio Belányi, Bučko a Faško-Rudáš ešte nemá na svojom konte štart v seniorskej reprezentácii SR.

Príprava s Lášákom a Kovačičom

Okrem hlavného kouča Ramsayho sa počas prvého týždňa v Piešťanoch bude na príprave Slovákov podieľať tréner brankárov Ján Lašák a kondičný kouč Ján Kovačič.

Pri nástupe do kempu musia všetci podstúpiť testy na koronavírus a až po negatívnom výsledku budú v izolácii.

MS odštartujeme súbojom s Bielorusmi

Slováci v príprave na MS odohrajú osem duelov, po dva postupne proti tímom Lotyšska, Nemecka, Rakúska a Česka.

Do svetového šampionátu vstúpi výber SR v piatok 21. mája proti Bielorusom. Nasledovať budú súboje proti Britom, Rusom, Švajčiarom, Dánom, Švédom a Čechom.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Ramsayho tím začne prípravu na MS v hokeji 2021 kempom v Piešťanoch, prvú časť absolvuje deväť hráčov © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Hokej