Premiéra mi celkom chutila, okomentovala Rebeka Jančová svoj debut na olympiáde

Premiéra mi celkom chutila, okomentovala Rebeka Jančová svoj debut na olympiáde

7.2.2022 (Webnoviny.sk) – V pondelok si debut pod piatimi kruhmi odkrútila slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Rebeka Jančová. Stále iba 18-ročná lyžiarka v obrovskom slalome žien dosiahla v prvom kole 48. najlepší čas so stratou deviatich sekúnd na líderku Saru Hectorovú zo Švédska.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

V druhej jazde však vypadla a premiérový výsledkový zápis na ZOH pri jej mene chýba. „Prvé kolo bolo veľmi náročné. V niektorých bránkach som stratila veľa času, dosť som ich podišla,“ povedala Jančová podľa oficiálneho webu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Vypadla v hornej tretine trate

V porovnaní s pretekmi Svetového pohára druhé kolo neabsolvuje len najlepšia tridsiatka z prvého kola, ale všetky pretekárky. Na štart sa teda postavila aj mladá Jančová, cieľ však už nevidela, keďže vypadla v hornej tretine trate.

„Pustila som sa na trať s väčším odhodlaním ako v prvom kole. Som sklamaná, že sa mi nepodarilo vidieť cieľ. Pod bránkou boli takzvané seky, v nich ma to vyhodilo mimo stopu. Chcela a mohla som ísť lepšie,“ priznala podľa olympic.sk.

Premiéra jej celkom chutila

Talentovaná lyžiarka sa na ZOH 2022 v Pekingu predstaví aj v stredajšom slalome. Pod piatimi kruhmi sa však stále len zoznamuje so súťažením na vrcholnej úrovni.

„Zistila som aj v tomto obrovskom slalome, kde sú moje limity a ako ich môžem posúvať. Premiéra mi celkom chutila, aj keď som prežívala aj stres,“ dodala.

Jednej z ašpirantiek na pódiové umiestnenie Petre Vlhovej sa v pondelkovom obrovskom slalome nedarilo podľa jej predstáv, po prvom kole bola trinásta a v celkovej klasifikácii obsadila štrnástu priečku.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiéra mi celkom chutila, okomentovala Rebeka Jančová svoj debut na olympiáde © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Hokej