Petra Vlhová oslávi v Liptovskom Mikuláši úspešnú sezónu so svojimi fanúšikmi, chýbať nebude ani autogramiáda

Petra Vlhová oslávi v Liptovskom Mikuláši úspešnú sezónu so svojimi fanúšikmi, chýbať nebude ani autogramiáda

1.4.2022 (Webnoviny.sk) – Úspešná slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v sobotu 2. apríla v rodnom Liptovskom Mikuláši rozlúči so sezónou 2021/2022 v kruhu svojich fanúšikov.

Olympijská šampiónka v slalome sa stretne s priaznivcami a spolu s nimi oslávi zlato zo ZOH v Pekingu aj zisk malého krištáľového glóbusu za slalom v seriáli Svetového pohára (SP).

Mesto Liptovský Mikuláš vopred informovalo, že radnica pripraví oslavy až po skončení sezóny SP.

Ocenia aj trénera a tím

Vlhová príde na Námestie osloboditeľov v centre mesta o 14.00 h. “Pre verejnosť sme pripravili aj autogramiádu, priaznivci Petry Vlhovej z celého Slovenska sú srdečne vítaní,“ prezradil primátor mesta Ján Blcháč.

Vlhovej odovzdá Verejné uznanie za zásluhy a ocenenie Osobnosť Liptova. Jej otec Igor Vlha preberie za Ski Team Vlha Cenu primátora, ktorú dostane aj tréner Mauro Pini.

Petra Vlhová sa po skvelom výkone v slalome na zimných olympijských hrách v Pekingu, keď triumfovala po ôsmej priečke v prvom kole, rozhodla z dejiska odísť. Ďalším cieľom 26-ročnej Liptáčky bol zisk veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo v SP.

Manko na rivalku Mikaelu Shiffrinovú mala po ZOH 2022 iba 17 bodov. Napokon však stratu na súperku nestiahla a Američanka získala štvrtého veľký glóbus v kariére.

Veľký glóbus by bol bonus

Na margo celej sezóny SP 2021/2022, v ktorej v dostatočnom predstihu získala malý glóbus za celkový triumf v slalome a najmä zlatú olympijskú medailu, Vlhová pre JOJ Šport prezradila: „Mala som úžasnú sezónu, to svoje už mám doma a súboj o veľký glóbus bol už len prípadný bonus. Nebola som nervózna. Body som neriešila ani predtým, moje nastavenie sa teda nezmenilo.“

Úspešná športovkyňa si po skončení sezóny dopriala krátky oddych a navštívila s priateľom svetovú výstavu Expo 2020 v Dubaji, kde propagovala slovenské hory ako ambasádorka organizácie Slovakia Travel.

Okrem slovenského pavilónu navštívila aj ukrajinský, kde zanechala odkaz na pamätnej tabuli. „Bolo pekné vidieť, akých skvelých a šikovných ľudí máme na Slovensku. Ďakujem za pekný zážitok. Na druhej strane je veľmi smutné, čo sa deje vo svete a navštíviť ukrajinský pavilón bolo pre mňa osobne veľmi emotívne. Dúfam, že čoskoro všetci nájdu pokoj, lásku a najmä domov,“ opísala zastávku v Spojených arabských emirátoch na sociálnych sieťach.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová oslávi v Liptovskom Mikuláši úspešnú sezónu so svojimi fanúšikmi, chýbať nebude ani autogramiáda © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ostatné športy