Letná olympiáda v Tokiu (tenis): Zlato v ženskom debli vyhrala Bencicová, vo finále zdolala Vondroušovú

Letná olympiáda v Tokiu (tenis): Zlato v ženskom debli vyhrala Bencicová, vo finále zdolala Vondroušovú

31.7.2021 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska tenistka Belinda Bencicová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na Hrách XXXII. olympiády v japonskom Tokiu. V sobotňajšom finále si v trojsetovej bitke o zlato poradila s Češkou Markétou Vondroušovou 7:5, 2:6, 6:3.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Bencicová v Tokiu dokázala to, čo sa nepodarilo ani dvom veľkým švajčiarskym tenisovým legendám.

Kúsok úspechu pre Slovensko

Roger Federer ani Martina Hingisová nikdy nedobyli olympijský titul vo dvojhre. Dosiaľ jediným Švajčiarom, ktorému sa to podarilo, bol Marc Rosset na OH 1992 v Barcelone.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 31. júl (fotografie)

Kúsok jej súčasného olympijského úspechu patrí aj Slovensku. Bencicová má rodičov aj priateľa a zároveň kondičného trénera v jednej osobe zo Slovenska.

Online prenos (minúta po minúte)

Pred rokom v jarnom období počas prvej fázy pandémie koronavírusu trávila veľa času na Slovensku, kde aj trénovala a dokonca sa stala víťazkou bratislavského turnaja v rámci tenisového seriálu Peugeot Tennis Tour 2020.

Monfilsová brala bronz

V dueli o 3. miesto ukoristila bronz Jelina Monfilsová (Svitolinová, pozn.) z Ukrajiny. Tá zdolala Jelenu Rybakinovú z Kazachstanu 1:6, 7:6 (5) a 6:4.

Aj v prípade Monfilsovej existuje slovenská stopa, a to vďaka jej niekoľkoročnému zázemiu v Empire Tennis Academy v Trnave.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, tenis – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Letná olympiáda v Tokiu (tenis): Zlato v ženskom debli vyhrala Bencicová, vo finále zdolala Vondroušovú © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Tenis