Slovenskí tenisti sa pripravujú na zápas o Davisov pohár, do tímu sa vrátil aj Polášek

Slovenskí tenisti sa pripravujú na zápas o Davisov pohár, do tímu sa vrátil aj Polášek

15.9.2021 (Webnoviny.sk) – Vo štvrtok v Bratislave vyžrebujú stretnutie 1. kola I. svetovej skupiny Davisovho pohára tenistov Slovensko – Čile.

V oficiálnej nominácii nového kapitána tímu SR Tibora Tótha figuruje pätica hráčov – Norbert Gombos, Alex Molčan, Lukáš Klein, Filip Polášek a Igor Zelenay. Všetci sa už niekoľko dní pripravujú v dejisku zápasu, bratislavskom Národnom tenisovom centre.

Polášek chcel skončiť

Pozoruhodné je, že do tímu sa vrátil špecialista na štvorhru Filip Polášek, ktorý vlani v marci po súboji s Českom vyhlásil, že bol jeho posledný v Davisovom pohári za Slovensko.

„Nestotožňujem sa s krokmi Slovenského tenisového zväzu, preto som sa vzdal reprezentácie v Davisovom pohári,“ uviedol vtedy Filip Polášek.

Tenisu sa chce ešte venovať 

Jeden z najlepších svetových deblistov a semifinalista nedávneho US Open po roku a pol skorigoval svoje rozhodnutie a do tímu sa vrátil.

„Vždy rád reprezentujem, ale mal som predtým problém s určitými podmienkami. Tie sa dohodli tak, aby boli všetci spokojní. Ak budem mať na to výkonnosť, nemám problém reprezentovať. Som pripravený hrať tenis ešte dva – tri roky,“ povedal 36-ročný Polášek pre RTVS.

Turnaj v New Yorku dvojici sadol

Polášek sa krátko vyjadril aj k nedávnemu úspechu na US Open, kde ho len pár loptičiek delilo od postupu do finále po boku Austrálčana Johna Peersa. Práve Peers sa po olympijských hrách v Tokiu stal jeho novým deblovým partnerom, keď vystriedal Chorváta Ivana Dodiga.

Spolu s Dodigom Polášek v úvode roka ovládol Australian Open v Melbourne a vybojovali si účasť na záverečnom Turnaji majstrov v Turíne. „Turnaj v New Yorku nám sadol, úroveň nášho tenisu bola vysoká od prvých kôl. Bolo to výborné,“ dodal Polášek.

Víťaz postúpi do kvalifikácie

Štvrtkový žreb zápasu Slovensko – Čile sa bude konať od 11.00 h. V piatok od 17.30 h odohrajú prvé dvojhry, v sobotu je od 15.30 h na programe štvorhra a záverečné dvojhry.

Hrať sa bude na tvrdom povrchu GreenSet Comfort v NTC v Bratislave. Víťaz postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj Davisovho pohára, ktorá je na programe vo februári 2022.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne, Davisov pohár, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, US Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí tenisti sa pripravujú na zápas o Davisov pohár, do tímu sa vrátil aj Polášek © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Tenis