„Ak Rusko zaútočí na Poľsko, NATO sa postaví na jeho obranu,“ varoval americký minister obrany

„Ak Rusko zaútočí na Poľsko, NATO sa postaví na jeho obranu,“ varoval americký minister obrany

Americký minister obrany vyhlásil, že aliancia NATO „má to, čo potrebuje“, aby reagovala na ruský útok.

NATO príde Poľsku na pomoc, ak sa Rusko niekedy rozhodne zaútočiť na neho, ubezpečil krajinu americký minister obrany Lloyd Austin.

Austina v stredu pred Výborom Snemovne reprezentantov pre rozpočtové prostriedky pre obranu požiadali o dôsledky pre Rusko, ak sa rozhodne zaútočiť na „raketové zariadenia“ v Poľsku alebo v ktorejkoľvek inej krajine v regióne.

Austin zopakoval, že „ak sa Rusko rozhodne zaútočiť na akýkoľvek národ, ktorý je členom NATO, potom je to zmena hry“, a dodal, že NATO bude určite reagovať ako koalícia v súlade so svojimi záväzkami podľa článku 5.

Americký minister obrany uviedol, že aliancia NATO „má to, čo potrebuje“, aby reagovala na ruský útok – zhodnotil, že to je dôvod, prečo sa Rusko nechce zapojiť do boja s NATO. Píše portál RMX.

„V NATO je 1,9 milióna vojakov,“ varoval šéf Pentagónu. „NATO má najpokročilejšie schopnosti zo všetkých aliancií na svete, pokiaľ ide o lietadlá, lode, typy zbraní, ktoré používajú pozemné sily. Takže toto je boj, ktorý (Putin) naozaj nechce mať a ktorý by veľmi rýchlo prerástol do iného typu súťaže, ktorú nikto nechce vidieť,“ dodal Austin.

Najvyššie postavený vojenský veliteľ USA, predseda zboru náčelníkov štábov Mark Milley, ktorý sa objavil s Lloydom Austinom, dodal, že Spojené štáty majú plány na reakciu na hypotetickú ruskú vojenskú agresiu.

„Vojensky sme veľmi schopní reagovať na akúkoľvek formu alebo spôsob eskalácie, ak to nariadi prezident,“ povedal.

0Shares
Správy Svet