Dánsko: Bývalá ministerka sa pripája k populistom v pláne deportovať 50 000 migrantov

Dánsko: Bývalá ministerka sa pripája k populistom v pláne deportovať 50 000 migrantov

Inger Støjberg, bývalá dánska ministerka pre imigráciu a bývalá podpredsedníčka liberálnej strany, spojila svoje sily s populistickou Dánskou ľudovou stranou (DF), aby prijala plán, podľa ktorého by do roku 2030 mohlo byť z krajiny deportovaných až 50 000 imigrantov.

V prípade prijatia by legislatíva predložená populistami a Stølbergom, ktorý v súčasnosti sedí v dánskom parlamente ako nezávislý, mohla mať za následok deportáciu až 70 percent migrantov, ktorí za posledných niekoľko desaťročí prišli do krajiny s azylom Berlingske. Píše portál RMX.

Podľa návrhu by tí, ktorí sa po roku 1983 presťahovali do Dánska ako žiadatelia o azyl alebo podľa pravidiel zlúčenia rodiny, stali kandidátmi na deportáciu, ak si sedem z posledných desiatich rokov neudržiavali pravidelné zamestnanie, dostali trest odňatia slobody na viac ako tri mesiace majú sociálnu pomoc viac ako dvanásť po sebe nasledujúcich mesiacov alebo nemôžu zvládnuť test z dánčiny na určitej úrovni.

Minulý rok na jeseň Støjberg rozcuchala perie politikov a novinárov v oblasti masovej migrácie, keď napísala dokument pre BT, v ktorom napísala: „Každý by mohol byť úprimný a úprimne povedané: nezápadný, a teda predovšetkým moslimský prisťahovalectvo, poškodilo Dánsko oveľa viac, ako mu prospelo. “

„Ako ukazujú štatistiky zločinu, je tu nadmerné zastúpenie zločincov z ne-západných krajín.“ Imigranti a potomkovia z nezápadných krajín sú celkovo nadmerne zastúpení o 255 percent v porovnaní s ich skutočným podielom na populácii v Dánsku, “napísala.

Nasledujúcu jar bývalý minister pre migráciu v otvorenom liste zaslanom sociálnym médiám vyzval sýrskych migrantov, aby začali pripravovať opatrenia na opustenie Dánska, a povedal, že je načase, aby sa vrátili domov a začali náročný proces obnovy svojej krajiny, Remix. Informovali o tom správy.

„Milí sýrski utečenci,“ začala. „Teraz je čas ísť znova domov.“ Keď ste prišli do Dánska, bol som ministrom zahraničia, a preto presne viem, aká bola dohoda medzi vami a nami, Dánmi, keď ste prišli. Dohoda bola, že sme ťa chránili, kým zúrila vojna, ale že by si mal, samozrejme, cestovať domov, hneď ako to bude možné. “

„Teraz nadišiel čas, aby ste sa vydali na cestu domov, aby ste znova vybudovali Sýriu.“ To bola dohoda – a vy máte morálnu povinnosť splniť to. Bez námietok a bez otázok, ale z vďačnosti dánskemu ľudu. “

0Shares
Správy Svet