Obrovský šok na politickej scéne: Heger končí s politikou. Vieme, kto ho nahradí!

Obrovský šok na politickej scéne: Heger končí s politikou. Vieme, kto ho nahradí!

Predseda vlády Slovenskej republiky, Eduard Heger (OĽANO), chce, podľa našich potvrdených informácií, dnes 1.apríla 2022 na poludnie podať demisiu. Dôvodom má byť nielen politická situácia na Ukrajine, ale aj fakt, že na neho sú vyvíjané neúmerné tlaky.

„Včera som si sadol na okraj postele a pri poháriku mojej milovanej vodky som si povedal, že toho mám už dosť a že toto ja vlastne ani nepotrebujem. A ten neúmerný tlak na moju osobu už viac nevydržím. Každý na mňa tlačí a ja už nie som najmladší. Jednoducho, neunesiem to. Opozícia a aj Slováci mi vyčítajú nezvládnutý covid a teraz aj to, že Ukrajincov som uprednostnil pred Slovákmi. No a aj to nešťastné zdražovanie. Ja viem, že majú pravdu a tak som sa rozhodol, že stačilo a končím,“ povedal exkluzívne pre slovenskoaktualne.sk. 

Ako ďalej dodal, stalo sa tak rok po tom, čo ho Čaputová vymenovala za nového slovenského premiéra. Ako sa nám podarilo zistiť, staronovým premiérom SR bude Igor Matovič. Ten si má ponechať aj doterajšie kreslo ministra financií a stať sa zároveň aj (staro)novým premiérom. „Odkiaľ to viete?,“ spýtal sa nás Matovič, keď sme ho oslovili s otázkou na post premiéra. Jeho reakcia hovorila sama za seba. „Oh, main got! To vám povedal Edo? No áno, je to tak…už nemá zmysel zatĺkať!,“ dodal Matovič, chytajúc sa za hlavu. „Len čo Edo podá demisiu, malo by sa tak stať 1.4., budem Slovensku zas vládnuť. Už sa na to teším, ale Edo to mohol povedať mne a až potom to vytrúbiť médiám. To je ale debil. S ním si to vybavím,“ dodal Matovič.

No ani v opozícii nezostalo ticho. Priamo pri nás sa zastavil okoloidúci Peter Pellegrini (Hlas-SD). „Čo sa deje? Jaj, že Heger má dnes podať demisiu? Už sa to ku mne donieslo. Ja Hegerove rozhodnutie vítam, bolo už fakt načase, no nie som vôbec nadšený z toho, že má na jeho miesto zasadnúť blázon Matovič. Povedzte mi, čo sme komu spravili, že sa na jeho miesto hrabe Matovič. Nestačilo nám jeho chaotické vládnutie?,“ povedal exkluzívne pre slovenskoaktualne.sk. „Viete čo? Ak Heger sa rozhodol skoncovať, a na jeho post má prísť Matovič, ja politicky okamžite končím a hotovo,“ dodal nečakane Pellegrini k tomu. Na naše ďalšie otázky ale odmietol odpovedať a ako dodal „Na prvého apríla to snáď nedáte von, či?!“ Ako vidíte, naši čitatelia, dali sme to von na PRVÉHO APRÍLA

foto: SITA/AP, Olivier Hoslet

0Shares
Slovensko Správy z domova