Olympijská medailistka, plavkyňa Martina Moravcová: „Kedy na Slovensku prestanete deliť ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných? Omikron váľa každého rovnako. Či je nezaočkovaný, zaočkovaný, s boostrami či bez boostrov“

Olympijská medailistka, plavkyňa Martina Moravcová: „Kedy na Slovensku prestanete deliť ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných? Omikron váľa každého rovnako. Či je nezaočkovaný, zaočkovaný, s boostrami či bez boostrov“

Foto: Martina Moravcová screenshot video

 

Bývalá slovenská plavkyňa a plavecká trénerka Martina Moravcová, ktorá dlhodobo žije v Spojených štátoch, sa zapojila do debaty bývalého tenistu, dnes splnomocnenca vlády pre šport Karola Kučeru (OĽaNO) na sociálnej sieti.

Na sklonku týždňa sa splnomocnenec vlády pre šport, Karol Kučera, rozhodol informovať na sociálnej sieti verejnosť o novinkách, aké pravidlá budú odteraz platné na rôznych športoviskách.

Do debaty pod jeho vláknom sa zapojila olympijská dvojnásobná medailistka, Martina Moravcová, ktorá dlhodobo žije v Spojených štátoch. Jej reakcia bola prekvapujúca.

„Konečne krok správnym smerom. Len mam otázku: kedy na Slovensku konečne prestane delenie aspoň deti, ak nie aj ľudí? Prichádza omikron a ten – zdá sa – váľa každého rovnako. Či je nezaočkovaný, zaočkovaný s boostrami či bez boostrov.

Štatistika povie onedlho. Ale deti a mládež a najmä športovci s „včeličkami alebo aj bez včeličiek“ v žiadnej vlne neplnili nemocnice. Tak prečo to neustále obmedzovanie športovania a delenie sa?“ opýtala sa legendárna plavkyňa, ktorá drží množstvo slovenských rekordov.

Kučera, semifinalista z Australian Open 2018 a dnes poslanec za OĽANO sa jej rozhodol odpovedať.

„Tu si sa nedovolala na Úrad verejného zdravotníctva alebo na Ministersvo zdravotníctva,…môžem ti dať kontakty, určite ti odpíšu,“ napísal na úvod.

„Ja ti odpoviem ľudsky, veľmi jednoducho, ako to vnímam ja: na otázku, kedy skončí delenie detí, ľudí, ak by som chcel byť rýchly, odpoviem, že keď skončí pandémia. A na otázku prečo, v závere, odpovedám opäť, lebo je pandémia. Ale opäť, ak sa dovoláš k odborníkom, vedcom a epidemiliógom, oni ti dajú tisíc dôvodov,“ napísal Kučera, niekdajšia tenisová šestka a zároveň šestka na kandidátke OĽANO.

Moravcová sa ešte raz rozhodla zareagovať. A prispela aj s vlastnou skúsenosťou z USA.

Viac info na infovojna.sk

0Shares
Rozhovory Slovensko Správy