Ruská armáda zabila krásnu ukrajinskú vojačku. Bránila Záporožie (FOTO)

Ruská armáda zabila krásnu ukrajinskú vojačku. Bránila Záporožie (FOTO)

Ukrajinský veľvyslanec v Estónsku oznámil smrť Júlie Čajkovej, ktorá bojovala v Záporoží. Mladý ukrajinský obranca bol zabitý v noci zo štvrtka na piatok 19. augusta. Situácia v Záporoží je v súčasnosti mimoriadne zložitá kvôli možnosti ruského útoku na Záporožskú jadrovú elektráreň.

Julija Čajka je mŕtva. V boji proti silám Vladimira Putina zahynul ukrajinský vojak. Mladý ukrajinský obranca zo Záporožia bol včera večer zabitý v boji. Odpočívajte v pokoji. #StopRussia #StandWithUkraine“. Mariana Betsa uverejnila tento príspevok na svojom účte na Twitteri. Ukrajinský veľvyslanec v Estónsku informoval o tragickej a hrdinskej smrti krásnej ukrajinskej vojačky a ukázal čiernobielu fotografiu Julie Čajkovej.

Mladý ukrajinský obranca bol zabitý v noci zo štvrtka na piatok 19. augusta. Situácia v Záporoží je v súčasnosti mimoriadne zložitá kvôli možnosti ruského útoku na Záporožskú jadrovú elektráreň. Podľa ukrajinskej rozviedky sú v tejto jadrovej elektrárni, najväčšej v Európe, možné ruské provokácie. Existuje riziko katastrofy a rozsiahleho rádioaktívneho zamorenia.

Ruské jednotky od marca okupujú Záporožskú jadrovú elektráreň na juhu Ukrajiny, ale neprestali ostreľovať jej územie a okolie. Zatiaľ sa nič nestalo, ale môže sa to stať kedykoľvek. Stačí chvíľka nepozornosti. „Obsadenie oblasti ruskými vojskami predstavuje vážnu bezpečnostnú hrozbu, ktorá zvyšuje riziko jadrovej havárie alebo incidentu. Je naliehavo potrebné umožniť inšpekcie MAAE a dosiahnuť stiahnutie všetkých ruských síl z tejto lokality. Ruská kontrola nad elektrárňou ohrozuje obyvateľov Ukrajiny, susedné krajiny a medzinárodné spoločenstvo.“ – uviedol šéf NATO, ako informovala Slobodná Európa.

0Shares
Správy Svet